Wybory samorządowe - Gmina Limanowa KW Prawo i Sprawiedliwość

Kandydat na wójta Gminy Limanowa

Wojciech Włodarczyk

Lat 51, wykształcenie średnie techniczne. Zona Jolanta, troje dzieci, troje wychowanków, dwoje wnucząt. Prowadzi 8 hektarowe gospodarstwo ekologiczne, połączone z agroturystyką.

Wice Przewodniczący Rady Powiatu, członek komisji finansów, spraw problemów bezrobocia a także członek społecznej Rady Zatrudnienia. Przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ,,Solidarność” Rolników Indywidualnych, członek Rady Krajowej. Od 1998 do 2010r. Radny Gminy Limanowa. Dyrektor biura Posła Wiesława Janczyka. W organizacji Prawa i Sprawiedliwości od 2003r. Od samego początku delegat na zjazd Krajowy, przez 4 lata pełnił funkcję pełnomocnika powiatowego, członek zarządu okręgowego PiS. Członek Akcji Katolickiej. Prezes Kasy Zapomogowo Pożyczkowej w Męcinie. Autor wielu artykułów publikowanych przez prasę lokalną i ogólno krajową.

Chętnie udzielający wywiadów różnym mediom. Uczestnik wielu audycji radiowych i telewizyjnych.

Wielokrotny uczestnik Komisji Senackich, twardo zabierający głos w obronie Polskiego Rolnictwa, nie tylko w Senacie, ale w wielu Krajach Europejskich uczestnicząc w negocjacjach z COPA-COGECA. Organizator i uczestnik wielu protestów w obronie Polskiej Ziemi i rolnictwa. Organizator Ogólno Polskiej Uroczystości 140 rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. Nie szczędzący czasu w działalności społecznej na rzecz dobra wspólnego, wykazujący się patriotyczną odwagą, szczerością i uczciwością w działaniu. To człowiek, który naprawdę podejmuje przemyślane i trafne decyzje.  

 

Kandydaci do Rady Gminy Limanowa

 

Okręg nr 1 – Grażyna Stalmach

sołectwa: Nowe Rybie i Stare Rybie

Ma 54 lata, od urodzenia mieszka w Starym Rybiu (Gmina Limanowa). Posiada wykształcenie wyższe pedagogiczne, absolwent Wydziału Filozoficznego Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie. Ukończyła także studia podyplomowe z organizacji i zarządzania oświatą oraz informatyki.

Umiejętności:

Organizacja i zarządzanie oświatą

Realizacja projektów krajowych i unijnych

Wyrównywanie szans edukacyjnych dzieci

Skuteczne przeciwstawianie się łamaniu prawa

Cel kandydowania:

Godne reprezentowanie mieszkańców Starego Rybia i Nowego Rybia

Przedstawianie i egzekwowanie rozwiązania wszystkich problemów i potrzeb mieszkańców.

 

Okręg nr 2 – Katarzyna Górlińska

 sołectwo Rupniów

Lat 23, urodzona w Limanowej zamieszkała w Rupniowie.

Mężatka od 4 lat. Obecnie niepracująca, zajmująca sie wychowaniem 4 letniego syna.

Lubiąca rozmawiać z ludźmi o różnych problemach, komunikatywna.

Interesuje ją przyszłość młodych ludzi, chciałaby zmienić i coś zrobić lepszego dla mojej wsi.

Jej dewizą jest pomoc ludziom i zwykła życzliwość.

Jako Mieszkanka Gminy Limanowa będzie godnie reprezentować Gminę i swoją wieś.

 

 

Okręg nr 4 – Daniel Łącki

sołectwo Młynne

31 lat, syn Krystyny i Czesława, absolwent studiów licencjackich i magisterskich Wyższej Szkoły Biznesu – National Louis University w Nowym Sączu. Żonaty od 10 lat, 2 dzieci: syn 7 lat, córka 5 lat, bezpartyjny, popierany przez PiS.

 

 

 

 

 

Okręg nr 5 – Lidia Krajewska

sołectwa: Koszary, Łososina Górna i Walowa Góra

Córka Marii i Bronisława, urodzona w 1980 r., w Limanowej. Prawnik, absolwent: studiów dziennych Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie, Szkoły Prawa Austriackiego. Ukończyła aplikację radcowską przy Okręgowej Izbie Radców Prawnych w Krakowie. Wieloletni pracownik pionu orzekania Sądu Rejonowego, obecnie radca prawny, bezpartyjna, mężatka, mama Malwiny.

 

Okrę nr 6 – Jan Szczepan Skrzekut

sołectwo Sowliny

Mam 45 lat, jestem żonaty, ojcem trójki dzieci, posiadam wykształcenie wyższe magisterskie, pracuję jako nauczyciel w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej. W latach 1998 do 2010 byłem radnym Gminy Limanowa, od 2003 roku należę do Prawa i Sprawiedliwości. Jestem członkiem zarządu PiS okręgu 14 w Nowym Sączu, pełnomocnikiem Prawa i Sprawiedliwości Gminy Limanowa.

Swoją wiedzą i doświadczeniem chcę służyć na rzecz rozwoju Gminy. Podejmę się rozwiązania każdego problemu, rzetelnej informacji mieszkańców, realizacji na bieżąco żywotnych potrzeb.

Chcę służyć każdemu z Was.

 

Okręg nr 7 – Jan Ociepka

 sołectwo Lipowe

Jestem absolwentem dziennych studiów na Akademii Górniczo-Hutniczej.  Pracuję w firmie TAURON Dystrybucja, Oddział w Krakowie,

Jako sołtys wsi Lipowe oraz radny gminy Limanowa w latach 1989—2007 inicjowałem i organizowałem prace związane z infrastrukturą wsi Lipowe, takie jak telefonizacja, budowa dróg osiedlowych, żwirowania oraz budowa drogi asfaltowej do ul. Krakowskiej. Moje starania o budowę wodociągu doprowadziły do przyjęcia koncepcji zaopatrzenia Lipowego w wodę ze Słopnic, ale tej inwestycji już nie realizowałem.

Rozwój wsi wymaga prowadzenia dalszej rozbudowy infrastruktury drogowej oraz budowy kanalizacji. Moje wykształcenie i doświadczenie dopomogą w inicjowaniu i realizacji nowych zadań na rzecz Lipowego a także gminy. 

 

Okręg nr 8 – Cecylia Kochańczyk

część sołectwa Stara Wieś I – domy po lewej stronie drogi powiatowej Limanowa – Kamienica do granicy z sołectwem Stara Wieś II i po lewej stronie drogi gminnej Stara Wieś – Zakopane

Moja wiedza i bogate doświadczenie zawodowe zdobyte w wieloletniej pracy w urzędach i instytucjach samorządowych przy planowaniu oraz realizacji wielu istotnych dla mieszkańców Powiatu Limanowskiego inwestycji, a także w pozyskiwaniu i rozliczaniu dodatkowych środków pozabudżetowych (dotacji unijnych oraz dotacji z krajowych instytucji finansujących) na sfinansowanie tych inwestycji, mogą być przydatne w pracy Rady Gminy Limanowa w szczególności w mądrym i sprawiedliwym planowaniu inwestycji publicznych koniecznych dla mieszkańców mojej wsi, a także wszystkich mieszkańców gminy.

Od urodzenia jestem mieszkanką Starej Wsi. Jestem bardzo emocjonalnie związana z miejscem, w którym się wychowałam, którym mieszkam i pracuję.

 Chcę być Radną nie po to, by załatwiać ciepłe posadki dla znajomych i rodziny, ale autentycznie zależy mi rozwoju mojej małej ojczyzny, którą jest dla minie Stara Wieś a także Gmina Limanowa.

 Będę uważnie słuchać mieszkańców mojej wsi i starać się, aby ich cenne uwagi były uwzględniane przy podejmowaniu decyzji, a zgłaszane problemy były zauważane i na bieżąco rozwiązywane przez odpowiednie organy władzy oraz kompetentnych urzędników.

Zdecydowałam się kandydować do Rady Gmina Limanowa, ponieważ chcę czynnie uczestniczyć w zmianie swojej rzeczywistości na lepsze oraz mieć na nią wpływ, a nie być jej biernym obserwatorem.  

 

 Okręg nr 9 – Halina Pacholarz

część sołectwa Stara Wieś I – domy po prawej stronie drogi powiatowej Limanowa – Kamienica i po prawej stronie drogi gminnej Stara Wieś – Zakopane

Lat 52, mieszka w Starej Wsi, absolwentka Technikum Mechanicznego w Krakowie. Długoletni pracownik umysłowy Limatherm S.A., obecnie firmy Limatherm Components – Chorzów na stanowisku ref. Ds. kontroli jakości. Była działaczka NSZZ Solidarność, pełniąca funkcję sekretarza w organizacji zakładowej. Kandyduje w wyborach samorządowych chcąc wyeliminować układowe struktury obecnie rządzącego samorządu lokalnego. Pragnie służyć ludziom. Będzie dążyć do poprawy infrastruktury całej aglomeracji wiejskiej. Chce uczciwie i solidnie spełniać swoją rolę z korzyścią dla wszystkich.

 

Okręg nr 10 – Bogusław Pazdur

sołectwo Stara Wieś II

Lat 46, żonaty, czworo dzieci, wykształcenie ekonomiczne, ponad 25 lat pracy w banku, dawniej BPH SA, obecnie PEKAO SA. Członek spółki wodociągowej Stara Wieś. Pracę w Radzie Gminy traktuje, jako zaszczyt i powołanie, oferując mieszkańcom uczciwość, rzetelność i gospodarność. 


 

 

Okręg nr 11 - Adam Hutek 

sołectwo Siekierczyna I

 

Wiek 23 lata, kawaler, mieszkaniec Siekierczyny, technik budownictwa, student Architektury i Urbanistyki, prowadzi własną działalność gospodarczą.

 

 

 

 

 

 

  

Okręg nr 12 – Bernadetta Franczak

sołectwo Siekierczyna II

Urodziła się w 1988r. w Limanowej, córka Karola i Zofii Król. Pracowała w biurze rachunkowym, obecnie nie pracuje. Mężatka, ma trójkę dzieci (dwie córki i syna). Problemy naszego regionu nie są jej obce, a tym bardziej obojętne. Jest osobą rzetelną i solidną w wykonywaniu podjętych działań, otwarta do współpracy z mieszkańcami, którzy chcą budować dobro wspólne. Oddając głos na Bernadettę Franczak zyskasz solidnego reprezentanta Siekierczyny 2. Dzięki temu, że nie pracuje zawodowo wolny czas będzie mogła poświęcić dla każdego indywidualnie.

 

 Okręg nr 13 – Piotr Lupa

część sołectwa Mordarka – domy po lewej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec

Żonaty, trójka dzieci. Wiek - 45 lat. Wykształcenie średnie - technik budownictwa ogólnego. Od 20 lat pracuję w Przedsiębiorstwie Usług Budowlanych "BUDREM" s.p. z o.o. w Limanowej, jako Kierownik Zakładu Robót Budowlanych. Pochodzę ze Świdnika. Od 1997 roku jestem mieszkańcem Mordarki. Pragnę pracować dla rozwoju naszej miejscowości i dobra jej mieszkańców.

 

 

 

 

 Okręg nr 14 – Adam Ryś

część sołectwa Mordarka – domy po prawej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec 

45 lat, od urodzenia mieszka a Mordarce. Żona Małgorzata – nauczyciel języka angielskiego, dwoje dzieci.  Absolwent Uniwersytetu Jagiellońskiego – wydział lekarski. W zawodzie pracuje od 1994 roku. Ukończył specjalizację w zakresie chorób wewnętrznych oraz chorób płuc. Pracuje, jako lekarz Oddziału Pulmonologii w Limanowej. Ponadto prowadzi niewielkie gospodarstwo rolne stosując tradycyjne metody.

 

 

  

Okręg nr 15 – Grzegorz Krzyżak

część sołectwa Pisarzowa – domy po lewej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec

Urodziłem się w 1972 roku w Łososinie Dolnej. Mam wykształcenie średnie. Jestem żonaty. Od 2008 roku jestem Przewodniczącym Zarządu Spółki Wodno-Kanalizacyjnej w Pisarzowej. Jestem także członkiem Rady Parafialnej. Obecnie zajmuję się gospodarstwem ogrodniczym. Kandyduję do Rady Gminy, ponieważ moim celem jest dalsza pomoc w rozwoju wsi i terenu limanowszczyzny.

 

 Okręg nr 16 – Antoni Frączek

część sołectwa Pisarzowa – domy po prawej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec

Lat 51, żona Maria, dwoje dzieci. Wykształcenie średnie- technolog żywienia. Pracował m.in., jako kuchmistrz - szef kuchni w Urzędzie Rady Ministrów. Nigdy nie należał i nie należy do żadnych partii politycznych. Od 12 lat Radny Gminy Limanowa. Były Prezes LKS Olimpia Pisarzowa. Członek Rady Sportu w Gminie Limanowa. Prowadzi własną działalność gospodarczą i 12 ha gospodarstwo rolne. Chce dbać o rozwój, dobro i piękno naszej gminy.

 

 Okręg nr 17 – Rafał Woźniak

część sołectwa Męcina – domy po lewej stronie linii kolejowej Limanowa – Nowy Sącz

Rafał Woźniak - lat 29, żonaty, jedno dziecko. Absolwent Technikum Ekonomicznego. Doświadczenie w pracy za granicą, obecnie pracuje jako specjalista do spraw sprzedaży artykułów elektrycznych. Uczynny dla ludzi. Celem jego kandydatury jest rozwój regionu. 

 

 

 

 

Okręg nr 18 – Jerzy Jabłoński

część sołectwa Męcina – domy po lewej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec do linii kolejowej Limanowa – Nowy Sącz

Lat 42, żonaty, dwoje dzieci. Ukończył studia na wydziale historii UJ ze specjalnością samorząd terytorialny. Dodatkowo ukończył studia podyplomowe z zakresu administracji publicznej i zarządzania. Pracuje w Agencji Restrukturyzacji i Modernizacji Rolnictwa. Obecnie Radny Gminy Limanowa. W Radzie Gminy będzie starał się godnie reprezentować mieszkańców i walczyć o ważne dla nich sprawy. Wiele jeszcze pozostało do zrobienia. Jako Radny będzie miał odwagę mówić o tym otwarcie na sesjach Rady Gminy i domagać się realizacji inwestycji na terenie Męciny.  

 

 Okręg nr 19 – Krzysztof Lachor

część sołectwa Męcina – domy po prawej stronie drogi powiatowej Limanowa – Chełmiec

Mam 48 lat. W Męcinie mieszkam od urodzenia. Jestem emerytowanym policjantem. Żonaty, troje dzieci (córka i dwóch synów). Posiadam wykształcenie średnie ekonomiczne. Jestem bezpartyjny. W codziennym życiu kieruje się zasadami tolerancji i obiektywizmu. Cenię profesjonalizm.

Stawiam na: uczciwość, moralność i rozwój.

 

 

 Okręg nr 20 – Waldemar Karaczyn

sołectwa: Kanina, Wysokie

Urodziłem się 28 lipca 1960 roku w Krakowie. Ukończyłem Szkole Podst.nr.83 i równolegle Szkołę Muzyczną. Następnie uczęszczałem do Liceum Ogólnokształcącego im. K. K. Baczyńskiego i Szkoły Muzycznej II st. Po zdaniu matury podjąłem studia na Akademii Muzycznej w Krakowie i w trakcie studiów prace w Szkole Podst.nr.144, jako nauczyciel Wych.Muzycznego. Podjąłem również prace w MDK im. J.Korczaka, jako Instruktor-nauczyciel prowadzać zespoły wok.-instr. rockowe, jazzowe oraz reage. Jako zawodowy muzyk występowałem w wielu projektach muzycznych. Od 1988 do 1991 przebywałem w Madrycie. Po powrocie rozpocząłem działalność, handel hurt-detal. Kolejno hurt, sklep i bar. Powtórnie wyjechałem do Hiszpanii w 2005 roku gdzie z przerwami przebywałem do 2009. W roku 2010 zmieniłem pobyt stały w Krakowie, na pobyt stały w Kaninie gdyż kupiłem dom w tej miejscowości. Od 2013 prowadzę działalność gospodarcza. Chciałbym zaangażować się w rozwój Ziemi limanowskiej, by nie stała się skansenem na tle innych rejonów Polski.

 

 Okręg nr 21 – Marek Lupa

sołectwo Kłodne 

Ma 50 lat, mieszka w Kłodnem. Przez ostatnie 3 kadencje był radnym. Pracuje, jako mechanik maszyn i urządzeń szwalniczych w firmie Haisenberg. Jest świadom ogromu pracy we wsi Kłodne i pragnie by wieś nie rozwijała się gorzej niż pozostałe wsie w Gminie Limanowa – dlatego po raz kolejny kandyduje na Radnego Gminy Limanowa.

 

 

 

 

Kandydaci do Rady Powiatu z okręgu nr 2

 

Wojciech Włodarczyk – pozycja nr 1

Lat 51, wykształcenie średnie techniczne. Żona Jolanta, troje dzieci, troje wychowanków, dwoje wnucząt. Prowadzi 8 hektarowe gospodarstwo ekologiczne, połączone z agroturystyką.

W-ce Przewodniczący Rady Powiatu, członek komisji finansów, komisji do spraw problemów bezrobocia oraz społecznej Rady Zatrudnienia. Dyrektor biura Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka. Przewodniczący Małopolskiej Rady Wojewódzkiej NSZZ,, Solidarność” Rolników Indywidualnych, członek Rady Krajowej. Organizator ogólnopolskiej uroczystości 140. rocznicy urodzin Wincentego Witosa w Wierzchosławicach. 

 

Mieczysław Uryga – pozycja nr 2

52 lata, żona Barbara,dwóch dorosłych synów. Wykształcenie wyższe,  specjalność administracja i służba publiczna. Prowadził własną działalność gospodarczą - Serwis RTV w Nowym Sączu. Jako radny Powiatu Limanowskiego pełni funkcję członka Komisji Budżetowej i Komisji Bezpieczeństwa Obywateli, Komisji Bezpieczeństwa i Porządku Powiatu Limanowskiego, jak również Rady Społecznej Szpitala Powiatowego w Limanowej. Etatowy Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego. 

 

 

 

 

Irena Szewczyk – pozycja nr 3

48 lat, mężatka i mama czwórki dzieci. Zdobyła wykształcenie średnie.

Prowadzi gospodarstwo sadowniczo-agroturystyczne,  sadownictwem zajmuje się 24 lata, a agroturystyką i turystyką wiejską dzieci i młodzieży 10 lat. Prowadzi zagrodę edukacyjną dla przedszkolaków. Od lat zajmuje się przetwórstwem i produkcją „Suski Sechlońskiej”. Udziela się społecznie od 30 lat, m.in.: NSZZR Solidarność, aktywna działaczką Koła Gospodyń Wiejskich. 

 

 

 

 

Stanisław Sajdak – pozycja nr 4

57 lat, zamieszkały w Makowicy. Absolwent Technikum Mechanicznego w Limanowej oraz Politechniki Krakowskiej. Pracował w Hucie Szkła „Szczakowa” w Jaworznie, następnie w Wytwórczo- Usługowej Spółdzielni Pracy na stanowisku kierownika magazynu w Limanowej oraz w Spółdzielni Inwalidów „Limanowianka” na stanowisku zastępcy prezesa ds. technicznych. W 1989 r. został Prezesem Zarządu, a później kierownikiem spółdzielni. W 2011 r. podjął pracę w Gminie Tymbark, jako Dyrektor Samorządowego Zakładu Gospodarki Komunalnej. Po przekształceniu spółki został jej Prezesem.

 

 

Teresa Alicja Ryś – pozycja nr 5

56 lat, emerytowana nauczycielka języka polskiego w ZS w Laskowej. Była metodykiem języka polskiego w Ośrodku Medycznym w Nowym Sączu, radną i członkiem Zarządu 3 kadencji Rady Gminy Limanowa. Pracowała również, jako ławnik Wydziału Spraw Rodzinnych i Nieletnich w Sądzie Rejonowym w Limanowej. Od 10 lat prowadzi własną działalność gospodarczą, księgarnię. Aktywnie współpracuje z młodzieżą na płaszczyźnie teatralnej, a od 3 lat prowadzi zajęcia na kursach lektorskich. Współuczestniczy w lokalnych akcjach charytatywnych. 

 

 

 

 

Stefan Hutek – pozycja nr 6

lat 49,  nauczyciel w ZSTiO w Limanowej. Absolwent PAT w Krakowie, Politechniki Radomskiej, Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu, Pedagogicznego Studium Technicznego w Krakowie. Wspólnie z żoną Danutą wychowuje 3 dzieci. Radny Gminy Limanowa od roku 1992, wybierany z list postsolidarnościowych. Członek Polskiego Towarzystwa Geograficznego. Zaangażowany w szereg działań społecznych. Założyciel Stowarzyszenia Kulturalno - Oświatowego Ziemia Limanowska. 

 

Bożena Sojka – pozycja nr 7

ur. w 1962 r. w Gliwicach. Zamieszkała od 34 lat w Rupniowie. Mężatka -mama czwórki dorosłych dzieci. Obecnie nie pracująca. Przez ponad dwadzieścia lat była  członkinią KGW a przez dziesięć lat pełniła funkcję przewodniczącej tego koła. Jest osobą komunikatywną. Zna potrzeby ludzi i chciałaby im pomóc, by mogli godnie mieszkać w swojej wsi.

 

 

 

 

Bożena Ampulska – pozycja nr 8

Urodziła się w 1965 roku w Nowym Sączu. Ukończyła wyższe studia pedagogiczne i zawodowe. Jest wieloletnią nauczycielką w szkole podstawowej   i instruktorką tańca regionalnego - Zespół Regionalny „Pisarzowianie” oraz  zespół dziecięcy. Poświęca wiele czasu tej pracy społecznej, by zachować dziedzictwo kultury naszych przodków dla przyszłych pokoleń. Jeśli zostanie radną będzie walczyć o rozwiązanie problemów dotyczących oświaty i kultury

 

 

 

Janina Jelonek – pozycja nr 9

60 lat,  wykształcenie wyższe pedagogiczne. Pracowała w charakterze nauczyciela matematyki w ZS w Laskowej, 21 lat pełniła funkcję zastępcy dyrektora szkoły. Obecnie jest na emeryturze. Mężatka. Ma troje dorosłych dzieci i troje wnuków. Społecznie pracuje w Zarządzie Międzyzakładowej  Pracowniczej Kasy Zapomogowo-Pożyczkowej przy Urzędzie Gminy w Laskowej oraz w komisji przyznawania pożyczek z Zakładowego Funduszu Świadczeń Socjalnych na cele mieszkaniowe w gminie Laskowa. Zainteresowania: turystyka piesza, praca na działce. Chce dążyć do pozytywnych, wartościowych działań na rzecz powiatu. 

 

 

Bogumił Pietrucha – pozycja nr 10

Właściciel firmy przewozowej, działacz na rzecz obrony praw przedsiębiorców, bezpartyjny. Jego działania będą koncentrować się wokół poprawy infrastruktury i linii komunikacyjnych w Limanowej. Chce przeprowadzić remont przystanków i je zadaszyć, a także dbać o aktualne i czytelne rozkłady jazdy. Będzie dążył do tego, aby kontrolować prace urzędników, którzy powinni z godnością traktować petentów oraz ponosić konsekwencje swoich złych decyzji.

 

 

Agata Kaciczak - pozycja nr 11

 Mieszka w Starym Rybiu, mężatka, 35 lat. Z wykształcenia księgowa. Chce się zaangażować na rzecz lokalnej społeczności.

 

 

 

 

 

 

 

Mariusz Krzysztof Szczurek – pozycja nr 12

Urodzony w Limanowej, w 1983 r. Technik Obsługi Ruchu Turystycznego. Obecnie pracuje, jako listonosz. Żona Bożena, syn Szymon.

 

 

 

 

 

 

http:/