Polecamy
Polecamy
 • III Koncert Kameralny - Ad Libitum w Dobrej

  III Koncert Kameralny - Ad Libitum w Dobrej

  23 sierpnia w zabytkowej świątyni w Dobrej mieliśmy okazję gościć zespół Ad Libitum, który wystąpił w cyklu Letnich Koncertów Kameralnych organizowanych w naszej gminie. Podczas koncertu wystąpiła trójka artystów, którzy popisali się swoimi umiejętnościami gry

  Czytaj dalej...

 • Plon niesiemy plon - czyli dożynki „po miejsku”

  Plon niesiemy plon - czyli dożynki „po miejsku”

  Pogoda nie była w tym roku sprzymierzeńcem rolników, przynajmniej na południu naszego kraju - obfite deszcze, powodzie, wichury i grad nie szczędziły tegorocznych plonów, ale nie ma niedzieli, by w miejscowościach Małopolski i szerzej, w całej naszej Ojczyźnie, nie dziękowano Panu żniwa za to, co udało się zebrać z naszych pól i zagonów.

  Czytaj dalej...

 • Nasi Zagórzanie w Ludźmierzu

  Nasi Zagórzanie w Ludźmierzu

  Tradycja pielgrzymowania do Gaździny Podhala w sanktuarium w Ludźmierzu na uroczystość Wniebowzięcia NMP znana jest w naszych stronach nie od dziś. By pokłonić się Matce Boskiej w dniu 15 sierpnia do Ludźmierza przybywają górale z całego Podhala,

  Czytaj dalej...

 • Z kroniki policyjnej, 22-24 sierpnia

  Z kroniki policyjnej, 22-24 sierpnia

  22 sierpnia w Olszówce około godziny 3 nad ranem spłonął budynek mieszkalny stanowiący całość z zabudowaniami gospodarczymi. Straty właściciel szacuje na ponad 200 tys. zł. Nikt poważnie nie ucierpiał.

  Czytaj dalej...

 • Małopolska Liga Juniorów. Limanovia rozbiła Górnik.

  Małopolska Liga Juniorów. Limanovia rozbiła Górnik.

  Okazale wypadł debiut naszego zespołu w Małopolskiej Lidze Juniorów Starszych. Nasza drużyna bezapelacyjnie zwyciężyła na wyjeździe Górnik Wieliczka. Wynik powinien być znacznie wyższy, jednak gospodarzom w drugiej połowie dopisywało szczęście

  Czytaj dalej...

 • Udane wakacje w Chełmcu

  Udane wakacje w Chełmcu

  Zakończył się udany turnus koloni w Chełmcu zorganizowanej przez Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Limanowej i Nowosądecki Ośrodek Profilaktyki Społecznej w Nowym Sączu. W dwutygodniowym turnusie wzięło udział 35 dzieci z terenu gminy Limanowa. Kolonia obfitowała w rozmaite atrakcje.

  Czytaj dalej...

 • Złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego za paliwo

  Złóż wniosek o zwrot podatku akcyzowego za paliwo

  Już teraz, wszystkim rolnikom posiadającym użytki rolne na terenie Gminy Limanowa, przypominamy o możliwości odzyskania podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej. Wnioski należy składać przez cały sierpień.

  Czytaj dalej...

 • Zawodnicy Joniec Team mistrzami Polski Super Enduro

  Zawodnicy Joniec Team mistrzami Polski Super Enduro

  Olbrzymi sukces odnieśli zawodnicy Joniec Team: Paweł Kaim, Emil Juszczak, Krzysztof Nędzka zdobywając tytuł grupowego Mistrza Polski. Również w klasyfikacji indywidualnej Emil Juszczak zajął pierwsze miejsce. Trochę gorzej powiodło się Pawłowi, po czterech rundach był pierwszy,

  Czytaj dalej...

 • Ważne informacje dla rodziców! WYPRAWKA SZKOLNA!

  Ważne informacje dla rodziców! WYPRAWKA SZKOLNA!

  Burmistrz Miasta Limanowa informuje, że zgodnie z uchwałą nr 144/2014 Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 roku „Wyprawka szkolna” oraz rozporządzeniem Rady Ministrów z dnia 29 lipca 2014 r. w sprawie szczegółowych warunków udzielania pomocy finansowej

  Czytaj dalej...

 • Sierpniowe szlaki modlitewne „Echa Gór”

  Sierpniowe szlaki modlitewne „Echa Gór”

  Zgodnie z wieloletnią tradycją 15 sierpnia br. pielgrzymi z Kasinki Małej wraz z orkiestrą „Echo Gór” uczestniczyli w uroczystościach z okazji odpustu ku czci Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny w Kalwarii Zebrzydowskiej. Po rannej Mszy św. pielgrzymowano po dróżkach,

  Czytaj dalej...