Polecamy
Polecamy
 • Międzynarodowa wymiana uczniów i nauczycieli w ramach projektu Comenius

  Międzynarodowa wymiana uczniów i nauczycieli w ramach projektu Comenius

  Od dnia 24 listopada na terenie naszego miasta przebywa delegacja uczniów wraz z opiekunami z Turcji, Rumunii, Hiszpanii, Łotwy, Estonii, Grecji, Rumunii i Norwegii w ramach międzynarodowego projektu „Comenius”, którego beneficjentem po stronie polskiej jest Zespół Szkół Samorządowych Nr 1

  Czytaj dalej...

 • Wypadek śmiertelny w miejscowości Tymbark

  Wypadek śmiertelny w miejscowości Tymbark

  24.11.2014 roku ok godz. 17:30 w miejscowości Tymbark, na prostym odcinku drogi kierujący pojazdem marki VW Bora potrącił 50-letniego pieszego, który poruszał się prawą stroną jezdni. Pieszy wyniku poniesionych obrażeń poniósł śmierć. Na miejscu wykonano oględziny z udziałem Prokuratora.

  Czytaj dalej...

 • Doceniono Chór CANTICUM IUBILAEUM

  Doceniono Chór CANTICUM IUBILAEUM

  W ubiegłą niedzielę tj. 24 listopada o godzinie 12:30 w Bazylice Archikatedralnej p.w. Męczeństwa św. Jana Chrzciciela w Warszawie, obyły się centralne uroczystości XX-lecia Federacji CAECILIANUM, która zrzesza chóry kościelne z całej Polski. Podczas uroczystej gali wręczono najwyższe odznaczenia - Medal DEI GLORIAM

  Czytaj dalej...

 • Croatia Open – Mateusz Szczęsnowski ze srebrnym medalem

  Croatia Open – Mateusz Szczęsnowski ze srebrnym medalem

  Na odbywającym się w dniach 15-16 listopada b.r. w Zagrzebiu turnieju klasy G-1 Croatia Open wystartowali zawodnicy UKS KORYO Mszana Dolna. Turniej ten bardzo mocno obsadzony był przez reprezentacje narodowe oraz kluby z całego świata. Do rywalizacji stanęło 1200 zawodników.

  Czytaj dalej...

 • Potrójne złoto dla gorczańskich rugbystów

  Potrójne złoto dla gorczańskich rugbystów

  Bardzo udanie zakończyli jesień najmłodsi gorczańscy rugbyści odnosząc zwycięstwa we wszystkich trzech kategoriach podczas Regionalnego Turnieju z okazji otwarcia Narodowego Centrum Rugby 7 w Nowej Hucie. Podopieczni Łukasza Kościelniaka nie znaleźli sobie równych i pewnie wygrali wszystkie mecze.

  Czytaj dalej...

 • Drogi do Niepodległej - walki Legionów Polskich na froncie południowo-wschodnim

  Drogi do Niepodległej - walki Legionów Polskich na froncie południowo-wschodnim

  21 listopada 2014 r. czternastoosobowa grupa uczniów klas pierwszych Gimnazjum nr 4 im. ks. prof. Józefa Tischnera w Mszanie Górnej uczestniczyła w sesji edukacyjnej ”Drogi do Niepodległej - walki Legionów Polskich na froncie południowo-wschodnim”.

  Czytaj dalej...

 • Pierwsze sukcesy siatkarek w nowym sezonie

  Pierwsze sukcesy siatkarek w nowym sezonie

  Młode siatkarki trenujące w ZSS Nr 3 w Limanowej rozpoczęły swój drugi sezon w Kinder + Sport. W tym roku rywalizują w dwóch kategoriach wiekowych. W „trójkach” – klasy piąte i „dwójkach” klasy czwarte. Sezon startowy poprzedzony był intensywnym okresem przygotowawczym.

  Czytaj dalej...

 • I Międzyszkolny Pięciobój Języka Angielskiego

  I Międzyszkolny Pięciobój Języka Angielskiego

  W Zespole Szkół Samorządowych nr 4 odbył się, 20 listopada, I Międzyszkolny Pięciobój Języka Angielskiego, w którym wzięły udział wszystkie 4 gimnazja z Limanowej. Konkurs zorganizowali uczniowie z klasy 2 Gb: Izabela Bubula, Jakub Czech, Justyna Kulig, Wojciech Ługowski, Mateusz Twaróg i Monika Wilczek wraz z panią mgr Ewą Binek i panią mgr Edytą Klimczak.

  Czytaj dalej...

 • Dzień Pracownika Socjalnego

  Dzień Pracownika Socjalnego

  W dniu 21 listopada obchodzony jest Dzień Pracownika Socjalnego. Tego dnia na sali konferencyjnej Starostwa Powiatowego w Limanowej, zgromadzili się Starosta Limanowski Jan Puchała, Wicestarosta Limanowski Franciszek Dziedzina, Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, a także pracownicy Powiatowego Centrum Pomocy

  Czytaj dalej...

 • Co się stało?! w Teatrze Telewizji

  Co się stało?! w Teatrze Telewizji

  Już w najbliższy poniedziałek 24 listopada o godz.20.25 w TVP1 odbędzie się premiera najnowszego spektaklu Teatru Telewizji „Rewizor” Mikołaja Gogola w reżyserii Jerzego Stuhra. Spektakl był kręcony od 25 lipca do 2 sierpnia w Nowym Sączu, Starym Sączu i Barcicach. Obok plejady czołowych polskich aktorów takich jak: Zbigniew Zamachowski,

  Czytaj dalej...