Kochańczyk

Polecamy
Polecamy
 • Dziewczęta z Pisarzowej bezkonkurencyjne!

  Dziewczęta z Pisarzowej bezkonkurencyjne!

  Dnia 29 października na hali w Zespole Szkół w Pisarzowej odbyły się Mistrzostwa Gminy w Mini Piłce Siatkowej Dziewcząt, do których zgłosiły się łącznie cztery zespoły: Wysokie, Mordarka, Stara Wieś I, oraz Pisarzowa. Dziewczęta z Pisarzowej w walce o pierwsze miejsce nie dały szans pozostałym zespołom. Wygrały wszystkie mecze nie przegrywając

  Czytaj dalej...

 • Uczniowie z Podłopienia dbają o pamięć

  Uczniowie z Podłopienia dbają o pamięć

  Dzień Wszystkich Świętych jest jedynym i niepowtarzalnym dniem dla każdego. Dlatego Uczniowie Szkoły Podstawowej w Podłopieniu postanowili zadbać o jego wyjątkowy nastrój. Przyczyniły się do tego prace porządkowe, które wykonali na Cmentarzu Wojennym nr 365 w Tymbarku. Oczyścili groby z chwastów i mchu, zgrabili opadnięte liście, posadzili również

  Czytaj dalej...

 • Organizacja ruchu we Wszystkich Świętych na terenie Limanowej

  Organizacja ruchu we Wszystkich Świętych na terenie Limanowej

  Tegoroczna akcja "Znicz" ruszy rano 31 października i potrwa do 03 listopada. Około 30 policjantów codziennie będzie patrolowało drogi naszego powiatu. 1 i 2 listopada nastąpi znaczna reorganizacja ruchu w Limanowej. Wyłączone zostaną: odcinek ul. Ks. Łazarskiego od skrzyżowania z ul. Mordarskiego w stronę cmentarzy, odcinek ul. Bronisława Czecha od

  Czytaj dalej...

 • Sukces Gimnazjum w Słopnicach

  Sukces Gimnazjum w Słopnicach

  21 października w Białce Tatrzańskiej odbyło się uroczyste podsumowanie Małopolskiego Systemu Współzawodnictwa Sportowego Dzieci i Młodzieży Szkolnego Związku Sportowego za rok szkolny 2013/2014. Miło nam poinformować, że Gimnazjum w Słopnicach kolejny już raz okazało się najlepsze w Małopolsce wygrywając całą rywalizację!

  Czytaj dalej...

 • Mistrzostwa Gminy w mini siatkówce chłopców

  Mistrzostwa Gminy w mini siatkówce chłopców

  28 października br. w Łętowem rozegrane zostały zawody o Mistrzostwo Gminy Mszana Dolna w mini siatkówce chłopców. Do rozgrywek zgłosiło się dziewięć drużyn: Kasinka Mała 1, Kasina Wielka, Lubomierz 1, Lubomierz 2, Łętowe, Łostówka, Mszana Górna 2, Olszówka i Raba Niżna. Po trwającej kilka godzin rywalizacji wyłoniono najlepszych. Wygrała Olszówka

  Czytaj dalej...

 • Koło Gospodyń w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

  Koło Gospodyń w Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej

  W Zespole Placówek Oświatowych w Kasince Małej miało miejsce niezwykłe wydarzenie. Przedstawiciele Koła Gospodyń z tej miejscowości przedstawili społeczności szkoły scenkę z życia mieszkańców wsi. Inscenizacja ukazała nam przywiązanie do tradycji, ciężką pracę na roli, poszanowanie dla plonów ziemi, chleba i wiarę w Boga – relacjonują uczniowie ZPO.

  Czytaj dalej...

 • Nowe instrumenty muzyczne dla Orkiestry Wiolin

  Nowe instrumenty muzyczne dla Orkiestry Wiolin

  Gminna Biblioteka Publiczna w Słopnicach zrealizowała projekt, w ramach którego Orkiestra Dęta Wiolin ze Słopnic wzbogaciła się o nowe instrumenty muzyczne. W ramach współpracy Gminnej Biblioteki Publicznej w Słopnicach, Samorządu Gminy Słopnice i Lokalnej Grupy Działania w Limanowej został zrealizowany projekt pn. „Zakup

  Czytaj dalej...

 • Szukał stałego łącza?

  Szukał stałego łącza?

  Od połowy października br., na terenie Świdnika gm. Łukowica dochodziło do kradzieży napowietrznych linii telekomunikacyjnych. Łupem sprawcy padały przewody długości od kilkudziesięciu do ponad stu metrów. Limanowscy „kryminalni” w ubiegły poniedziałek 27 października realizując własne materiały operacyjne urządzili w tejże miejscowości zasadzkę.

  Czytaj dalej...

 • Laureat konkursu „Europejski Dzień Języków 2014 r. w Naszej Szkole/ Przedszkolu”- Zespół Szkól w Starej Wsi II

  Laureat konkursu „Europejski Dzień Języków 2014 r. w Naszej Szkole/ Przedszkolu”- Zespół Szkól w Starej Wsi II

  Konkurs na najciekawszy przebieg obchodów Europejskiego Dzień Języków 2014 r. został ogłoszony przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.

  Czytaj dalej...

 • Niedźwiedź. Jubileusz 50 i 25 lecia pożycia małżeńskiego

  Niedźwiedź. Jubileusz 50 i 25 lecia pożycia małżeńskiego

  W dniu 26 października 2014 r. odbyła się w kościele parafialnym w Niedźwiedziu uroczystość jubileuszu 50 i 25 lecia pożycia małżeńskiego, gdzie jubilaci wysłuchali zorganizowanej w tym celu mszy świętej. Druga część uroczystości rozpoczęła się w Domu Strażaka w Niedźwiedziu. Jubilatów jak i gości zaproszonych na tę uroczystość powitał Wójt

  Czytaj dalej...