Polecamy
Polecamy
 • „Młodzi wzorem młodych” Konkurs o świętych w szkole

  „Młodzi wzorem młodych” Konkurs o świętych w szkole

  W związku z przygotowaniem do Światowych Dni Młodzieży w 2016 roku oraz 100-leciem męczeńskiej śmierci bł. Karoliny Kózkówny 13 listopada br. w Zespole Szkół Samorządowych nr 2 w Limanowej odbył się Międzyszkolny Konkurs o Patronach Dzieci i Młodzieży: bł. Karolinie Kózkównie i św. Stanisławie Kostce. Jego mottem były słowa:

  Czytaj dalej...

 • East Side Fight za nami! Bardzo dobry występ Guzika!

  East Side Fight za nami! Bardzo dobry występ Guzika!

  Za nami już długo oczekiwane wydarzenie Sztuk Walki jakim była gala East Side Fight 1, która odbyła się 15-go listopada 2014 w Białymstoku. Był to kamień milowy w historii Sportów Walki na wschodzie Polski, ale także ważne wydarzenie w skali kraju i konfrontacji

  Czytaj dalej...

 • Tenis stołowy szkół podstawowych - Turniej o mistrzostwo Gminy Tymbark

  Tenis stołowy szkół podstawowych - Turniej o mistrzostwo Gminy Tymbark

  W poniedziałek 17 listopada 2014 roku na hali sportowej w Tymbarku, odbył się coroczny Turniej Tenisa Stołowego chłopców i dziewcząt, w kategorii szkół podstawowych. Poziom zawodów, był raczej amatorski, ale niepozbawiony ducha sportowej rywalizacji. Najlepsi zawodnicy i zawodniczki, jako mistrzowie Gminy Tymbark, zakwalifikowali się do

  Czytaj dalej...

 • ZS nr 1 w Męcinie szkołą promującą zdrowy styl życia

  ZS nr 1 w Męcinie szkołą promującą zdrowy styl życia

  Dnia 17 listopada br. w Tarnowie podczas XVII Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej „Tytoń albo zdrowie” odbyło się uroczyste wręczenie Certyfikatu Przynależności do Małopolskiej Sieci Szkół Promujących Zdrowie. Certyfikat otrzymał m.in. Zespół Szkół nr 1 w Męcinie, co świadczy o dużym zaangażowaniu całej społeczności szkolnej

  Czytaj dalej...

 • Śladami Patrona ks. prof. Józefa Tischnera

  Śladami Patrona ks. prof. Józefa Tischnera

  7 listopada 2014 r. uczniowie klas pierwszych gimnazjum w Mszanie Górnej wraz z opiekunami udali się na wycieczkę programową do Łopusznej, aby poznać historię ks. prof. Józefa Tischnera. Zwiedzanie rozpoczęliśmy od odwiedzenia grobu ks. prof. Józefa Tischnera i złożenia kwiatów – opowiadają uczestnicy edukacyjnej wyprawy.

  Czytaj dalej...

 • O Buławę Marszałka Piłsudskiego – turniej strzelecki w Nowym Targu

  O Buławę Marszałka Piłsudskiego – turniej strzelecki w Nowym Targu

  W miniony piątek 14 listopada 2014 r. na Strzelnicy sportowej Ligi Obrony Kraju im. Franciszka Dworskiego w Nowym Targu odbył się Turniej strzelecki „O Buławę Marszałka Józefa Piłsudskiego”. Rywalizowano w klasyfikacji indywidualnej i drużynowej w strzelaniu z karabinka sportowego w trzech pozycjach: leżącej, klęczącej i stojącej (3x10 strzałów)

  Czytaj dalej...

 • Zmarła córka Marszałka

  Zmarła córka Marszałka

  Z żalem ZAWIADAMIAMY, że zmarła Córka Marszałka Józefa Piłsudskiego - Jadwiga Jaraczewska - Piłsudska. W niedzielę, w jednym z londyńskich szpitali, odeszła na wieczną wartę córka Marszałka Józefa Piłsudskiego. Jadwiga Piłsudska-Jaraczewska zmarła w otoczeniu najbliższych, miała 94 lata.

  Czytaj dalej...

 • Kto czyta żyje podwójnie

  Kto czyta żyje podwójnie

  W bibliotece szkolnej ZPO Kasina Wielka już po raz kolejny świętowano Międzynarodowy Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Hasłem tegorocznych obchodów był cytat Umberto Eco „Kto czyta żyje podwójnie”. Z tej okazji przygotowano przedstawienia teatralne połączone z konkursami i głośnym czytaniem.

  Czytaj dalej...

 • Podziękowanie

  Podziękowanie

  Bardzo serdecznie dziękuję moim wyborcom za obdarzenie mnie zaufaniem dzięki któremu uzyskałem mandat Radnego Rady Powiatu Limanowskiego.

  Czytaj dalej...

 • Z kroniki policyjnej 15/16 listopada

  Z kroniki policyjnej 15/16 listopada

  W nocy z 15/16 listopada w Kaninie w odległości ok 30 metrów od drogi K-28 NN sprawcy dokonali kradzieży przewodu telekomunikacyjnego powodując straty w kwocie ok 2 tysięcy zł na szkodę firmy telekomunikacyjnej.

  Czytaj dalej...