Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych w Limanowej - serdeczne podziękowania

Po raz drugi obchodziliśmy w Limanowej Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Z wielką radością należy podkreślić wzrost liczby uczestników tego święta państwowego w stosunku do roku ubiegłego. Szczególnym  powodem radości jest udział młodzieży tak licznie zgromadzonej przy obecności  przedstawicieli władz lokalnych. Tej uroczystości nie byłoby bez zaangażowania się wielu osób. Dlatego chcę jako prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska głównego organizatora obchodów serdecznie podziękować wszystkim tym którzy włączyli się w przygotowanie Dnia Pamięci. Wyrazy podziękowania kieruje do członków Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego, którzy aktywnie wspierali przebieg tych uroczystości.
Dziękuję Kapłanom  ks. Dr Wiesławowi Piotrowskiemu proboszczowi Limanowskiemu  ks. Dr Karolowi Dziubaczce, ks. Robertowi Pociesze, ks. Stanisławowi Wojcieszakowi.
Szczególne podziękowania składam ks. Janowi Bukowcowi, który mimo choroby i trudności w poruszaniu się przybył na te uroczystości. Jego obecność jest tym cenniejsza ponieważ namacalnie doznał okrucieństwa działań władz komunistycznych które zamordowały Jego brata nie pozwalając do dnia dzisiejszego na odnalezienie jego  szczątków. Dziękuję rodzinie ks. Jana Bukowca która była obecna na obchodach.
Dziękuję serdecznie władzom lokalnym tj. Panu Staroście  Limanowskiemu Janowi Puchale i Burmistrzowi Miasta Limanowa Panu Władysławowi Biedzie, którzy podjęli działania aby umożliwić obecność młodzieży ze szkół średnich  powiatu limanowskiego jak i gimnazjów i szkól podstawowych z terenu miasta Limanowa.
Dziękuję za obecność Pana Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka. Dziękuję Radnemu Województwa Małopolskiego Panu Grzegorzowi Biedroniowi  jak i również Panu Wojciechowi Włodarczykowi Przewodniczącemu NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych Regionu Małopolska w Krakowie, Wiceprzewodniczącemu Rady Powiatu Limanowskiego.
Dziękuję członkowi zarządu Powiatu Limanowskiemu Panu Mieczysławowi Urydze oraz Dyrektorowi Wydziału Edukacji i Sportu Panu Arturowi Krzakowi,
Pani   Jolancie Szyler z wydziału Promocji miasta Limanowa. Pani Dyrektor Limanowskiego Domu Kultury Stanisławie Obrzut oraz pracownikom przygotowującym nagłośnienie.
Panu Jerzemu Molowi pełnomocnikowi Burmistrza Miasta Limanowa.
Dziękuje wszystkim Dyrektorom szkół, którzy delegowali młodzież i dzieci wraz z pocztami sztandarowymi.
Członkom NSZZ Solidarność Rolników Indywidualnych  powiatu limanowskiego.
Szczególne podziękowania kieruję do młodzieży Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku z Liceum Wojskowego  wraz z dowódcą drużyny Panem Pułkownikiem Janem Dominikiem jak i młodzieży Strzelca z IV Liceum Zespołu Szkól nr 1 w Limanowej pod dowództwem Pana Stanisława Dębskiego.
Serdecznie podziękowania składam Policji z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Limanowej, która zabezpieczała przejście kolumny na cmentarz parafialny.
Dziękuję redakcji Portalu Ziemia Limanowska za przygotowanie promocji Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych oraz  przygotowania materiałów dydaktycznych dla szkół w celu promowania tego święta na lekcjach historii lub  lekcjach wychowawczych.
Dziękuję młodzieży z Zespołu Szkól Technicznych i Ogólnokształcących im Jana Pawła II  za obsługę medialną, która zaowocuje reportażem filmowym tej uroczystości.
Dziękuję radnym powiatu limanowskiego  miasta Limanowa, gminy Limanowa.
Dziękuję wszystkim uczestnikom a zwłaszcza młodzieży i dzieci szkół średnich, zawodowych, gimnazjów i szkół podstawowych.
Dziękuję szczególnie Panu Józefowi Leśniakowi żołnierzowi AK  oraz wszystkim ludziom  starszym którzy pamiętają te okrutne lata komunizmu, którzy tak licznie przybyli na obchody święta.
Dziękuję mediom lokalnym za przychylność i relację tych uroczystości.
Społeczeństwo Ziemi Limanowskiej po raz kolejny wykazało swój wielki zapał w szerzeniu pamięci o tych którzy kochali Polskę. Niech znów za rok w dniu 1 marca połączy nas pamięć o cichych bohaterach pomordowanych i odartych ze czci zapomnianych przez lata. Historia jest siłą narodu więc chciejmy podejmować kolejne kroki by ją przekazywać młodym pokoleniom. Kolejna lekcja historii już w wkrótce. Serdecznie zapraszam już dziś na uroczystą mszę św. do Bazyliki Limanowskiej w dniu 10 kwietnia 2013 roku o godz. 18.00 w trzecią rocznicę tragedii smoleńskiej połączoną z uroczystym koncertem na cześć 96 ofiar tej tragedii  w tym pary Prezydenckiej Marii i Lecha Kaczyńskich.

Prezes Stowarzyszenia Kulturalno-Oświatowego Ziemia Limanowska Stefan Hutek