Uroczyste otwarcie sali gimnastycznej w Porębie Wielkiej

Uroczystość poświęcenia sali gimnastycznej, która stanęła przy Szkole Podstawowej i Gimnazjum w Porębie Wielkiej, poprzedziła msza św. w kościele pw. Matki Bożej Fatimskiej. Mszy, podczas której odbyła się również koronacja figury Matki Bożej Fatimskiej, przewodniczył biskup Jan Zając.
Wśród gości uroczystości byli m.in. wojewoda małopolski Jerzy Miller, wicestarosta Franciszek Dziedzina, wójt gminy Niedźwiedź Janusz Potaczek, poseł Wiesław Janczyk, senator Stanisław Hodorowicz, burmistrz Mszany Dolnej Tadeusz Filipiak i wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba.
Po mszy zebrani udali się do szkoły, w której powitał ich dyrektor Andrzej Ślazyk wspólnie z wójtem Januszem Potaczkiem. 
Poświecenia nowej sali gimnastycznej dokonał bp Jan Zając.
Następnym punktem programu był pokaz umiejętności sportowych uczniów w nowo oddanym obiekcie. Przemówienia gości i okoliczne adresy m.in. list od ministra sportu Andrzeja Biernata odczytał dyrektor szkoły, który napisał : - Ten dzień jest z pewnością dla państwa, a przede wszystkim dla uczniów i pedagogów świętem sportu. Dzięki nowoczesnej inwestycji otwierają się kolejne możliwości dla rozwoju sportowych talentów i doskonalenia umiejętności w warunkach gwarantujących wysoki poziom. Jestem przekonany, że nowy obiekt stanie się miejscem aktywnego i bezpiecznego spędzania wolnego czasu przez dzieci, młodzież oraz wszystkich sympatyków sportu w Porębie Wielkiej. Dzięki Państwa zaangażowaniu i pracy udało się zrealizować inwestycję, która będzie służyła całej społeczności lokalnej i przyniesie wiele satysfakcji zarówno gospodarzom, jaki licznym użytkownikom. Jestem pewny, że otwierana sala gimnastyczna stanie się takim centrum sportu, gdzie każdy młody człowiek będzie realizował swoje sportowe pasje, szlifował formę i aktywnie uczestniczył w sportowym życiu szkoły. 
Wojewoda Miller powiedział natomiast: - Sport to jest ćwiczenie swojego charakteru, raz wygrywam, raz przegrywam, ale bez pracy zawsze przegrywam, a praca wcześniej czy później przyniesie wynik. I druga rzecz: jesteśmy indywidualistami, gra w piłkę nożną czy koszykówkę – indywidualista przegrywa, a zespół wygrywa. A najlepszym przykładem, że zespół wygrywa, jest gmina Niedźwiedź.
Budowa sali kosztowała prawie 3 miliony złotych i była dofinansowana przez Ministra Sportu i Turystki ze środków Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej w ramach Wieloletniego Programu Rozwoju Bazy Sportowej. 

Zdjęcia/ Źródło: www.gorce24.pl