Awans Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz w Limanowej

   · Dyrekcja Państwowej Szkoły Muzycznej I st. im. Grażyny Bacewicz z ogromną radością informuje, że decyzją Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego z dnia 12 czerwca 2023 roku, limanowska szkoła została przekształcona w Państwową Szkołę Muzyczną I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz

Jest to dla naszego miasta i powiatu historyczna chwila, bowiem limanowska szkoła muzyczna I stopnia po 53 latach działalności otrzymuje status szkoły zawodowej!

W związku z tym awansem Szkoły  w dniu 22 czerwca 2023 r. do tej placówki oświatowej przybył Minister Kultury i Sztuki Pan Prof. Adam Gliński .Dzieci i młodzież zaprezentowały w krótkim występie najwyższy poziom artystyczny, który jest dowodem poziomu kształcenia muzycznego uczniów. Przed Szkołą rozpoczyna się nowy etap. Do tej pory uczniowie chcąc nadal podnosić poziom artystyczny musieli wyjeżdżać do innych miast jak Nowy Sącz czy Kraków. Teraz taka możliwość kształcenia jest w  Państwowej Szkole Muzycznej  I i II stopnia im. Grażyny Bacewicz. Dyrekcja i Grono Pedagogiczne serdecznie zaprasza wszystkich chętnych, pragnących rozwijać talenty  muzyczne.

Stefan Hutek

Tagi: ,