Bajkowo i uroczyście w bibliotece w Starej Wsi.

 W dniu 2 października 2020 roku w Gminnej Bibliotece Publicznej w Starej Wsi odbyła się bardzo ciekawa uroczystość kulturalno-czytelnicza. W ramach akcji „Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania” przybyła I klasa miejscowej Szkoły Podstawowej w Starej Wsi I, biorąc bardzo aktywny udział w przedsięwzięciu. Wszystkie dzieci po spełnieniu reżimu sanitarnego zaproszone zostały do głównej wypożyczalni biblioteki po to, aby bibliotekarka Lidia Piegza zaprezentowała ofertę biblioteczną naszej biblioteki pokazując bogaty księgozbiór bajek. Następnie wszystkie dzieci wspólnie z nauczycielami Pauliną Wardęgą i Małgorzata Florek mogły zapoznać się z wystawą „Czescy i czechosłowaccy twórcy literatury dziecięcej  i młodzieżowej”, która dzięki współpracy z Wojewódzką Biblioteką Publiczną w Krakowie została zorganizowana.

Dyrektor Jacenty Musiał witając wszystkich uczestników mówił, jak bardzo ważna rzeczą jest czytanie minimum 20 minut dziennie dzieciom bajek i innych utworów literackich przez rodziców i najbliższych. Czytanie na głos stymuluje pamięć, nawiązywana jest bezpośrednia relacja  co w dużym stopniu przyczynia się do wszechstronnego rozwoju dziecka.

Bajki naszym uczestnikom czytali Maria Trzupek Instruktor Powiatowej i Miejskiej Biblioteki Publicznej w Limanowej, Jacenty Musiał, Lidia Piegza oraz nauczycielka Paulina Wygoda. Dzieci bardzo aktywnie brały udział w quizie, gdzie bez problemów odgadywały bohaterów polskich bajek. Głównym momentem uroczystości było pasowanie na czytelnika dokonywane przez Marie Trzupek. Książkę położona na ramieniu dziecka i wypowiedziana rota ślubowania na długo pozostanie w pamięci dzieci. Uroczystość przebiegła w rodzinnej atmosferze.  Cieszymy się ogromnie, że dzień przed wejściem ograniczeń związanych ze „strefą czerwoną” udało się zorganizować tą uroczystość w naszej bibliotece. 

Tagi: ,