Wieczornica patriotyczna w Szkole Podstawowej nr 1 w Starej Wsi

 Wyjątkową, 100 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości świętowano w Szkole Podstawowej nr 1 w Starej Wsi. W tym roku patriotyczne spotkanie było organizowane wspólnie z Gminną Biblioteką Publiczną w Starej Wsi w ramach Ogólnopolskiego Programu NIEPODLEGŁA. Z racji okrągłej rocznicy program wydarzenia wzbogacony był o nabożeństwo w intencji Ojczyzny oraz wykład doktora Przemysława Stanko - wykładowcy Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie, na temat udziału mieszkańców Starej Wsi w odzyskaniu niepodległości.
        

Wieczorek pieśni patriotycznych uatrakcyjniony był prezentacją przedstawiającą wyniki sondażu szkolnego przeprowadzanego wśród uczniów, dotyczącego odpowiedzi na pytanie: Kto to jest patriota? Przybliżono, także postać naszego lokalnego patrioty – ks. Ignacego Zonia. Wspólnie odśpiewano wiele utworów  pochodzących z czasów walk (m.in. Wojenko, wojenkoPrzybyli ułani pod okienkoRota) i tych nowszych upamiętniających ofiarną walkę o Ojczyznę (m.in. Biały krzyżNiepodległa, niepokornaŻeby Polska była Polską).Puentą wieczornicy była prezentacja multimedialna wszystkich akcji organizowanych przez szkołę, które miały na celu godne uczczenie okrągłej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na wyróżnienie zasługuje fakt, iż nie tylko uczniowie szkoły prezentowali patriotyczną postawę uczestnicząc w tym podniosłym i radosnym wydarzeniu, lecz także absolwenci, biorąc w nim czynny udział.

Uroczystość uświetnili swoją obecnością przedstawiciele władz gminy Limanowa, proboszcz parafii w Starej Wsi Marian Tyrka, sołtys Starej Wsi Urszula Biernat, przedstawiciele Rady Rodziców, grono pedagogiczne oraz liczni mieszkańcy Starej Wsi. Organizatorzy przedsięwzięcia składają podziękowania przybyłym gościom oraz wszystkim, którzy włączyli się w upamiętnienie 100-tnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.
 


 

Tagi: ,