Kandydaci Powiat Limanowski okręg nr 1 Limanowa

 

 nr 1 

 MARZENA GĄSIOR - lat 29. Mężatka. Matka 6-letniego Arkadiusza. Mieszkanka Limanowej. Absolwentka Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej w Nowym Sączu na kierunku Ekonomia, specjalność - Administracja i Finanse Sektora Publicznego.W roku 2012 obroniła pracę licencjacką z zakresu marketingu terytorialnego. Obecnie pracuje w Powiatowym Urzędzie Pracy w Limanowej oraz kontynuuje naukę na II roku studiów magisterskich na kierunku Ekonomia w Wyższej Szkole Biznesu i Przedsiębiorczości.

Zdobyła doświadczenie pracując przez kilka lat w Biurze Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka również w czasie kiedy pełnił funkcję Wiceministra Finansów w Rządzie Pani Premier Beaty Szydło. Koordynowała wówczas setki spraw administracyjnych i interwencji adresowanych do instytucji Państwowych i organizacji, poznała przy tym problemy mieszkańców Limanowszyzny i specyfikę pracy radnych oraz osób aktywnie zaangażowanych w samorządzie. Pragnie włączyć się czynnie w działania na rzecz rozwoju Miasta Limanowa, które mogą być wzmocnione przez samorząd Powiatu Limanowskiego.


nr 2

Stanisław Szewczyk - emerytowany pedagog, absolwent Wydziału Biologii i Nauk o Ziemi Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie

W latach 1976 - 2013 nauczyciel I Liceum Ogólnokształcącego w Limanowej. Przez 21 lat pełnił funkcje dyrektora tej szkoły. W tym czasie przeprowadził m.in. rozbudowę i modernizację Liceum oraz budowę nowej sali gimnastycznej.

W latach 1990 – 1994 Radny Miasta i Gminy Limanowa.

Jest przewodnikiem górskim, beskidzkim i tatrzańskim. Po przejściu na emeryturę prezesem Koła Przewodników w Oddziale PTTK w Limanowej. Od pięciu lat współuczestniczy w organizowaniu „Wakacji z Przewodnikiem” dla mieszkańców Limanowej i okolicy.

W przypadku wyboru na radnego, swoje zainteresowania i doświadczenie zawodowe, zamierza wykorzystać w pracy samorządu powiatowego.

Żona Danuta jest właścicielką Firmy Handlowej „Diana”.

 ZGODA – SIŁĄ KAŻDEGO SAMORZĄDU

nr 3 

 Leszek Pieniążek

55 lat. Absolwent wydziału lekarskiego Akademii Medycznej w Krakowie. Od 30 lat pracuje w Szpitalu Powiatowym w Limanowej. Specjalista Ginekologii i Położnictwa od 1995 roku, od 2007 roku ordynator oddziału. Zaangażowany w działalność na rzecz swojego środowiska. Członek Okręgowej Rady Lekarskiej w Krakowie w latach 2000-2005, przewodniczący oddziału Polskiego Towarzystwa Lekarskiego w Limanowej. Żona Kinga, córki Lidia i Nela oraz wnuk Tytus. Pasjonat turystyki wysokogórskiej i narciarskiej, członek Klubu Wysokogórskiego Vertical, speleolog, płetwonurek.

nr 4 

Leszek Krzysztof Król

49 lat. Ukończył Liceum Zawodowe w ZSME w Limanowej.  Z zawodu elektryk. Od 30 lat pracuje w MZGKiM W Limanowej – Zakład Wodociągów i Kanalizacji. Od 2016 r. zasiada  w Radzie Nadzorczej MZGKiM. Członek NSZZ „Solidarność”.

Działalność społeczna:

- przez sześć lat przewodniczący Rady Rodziców w ZSS nr3 w Limanowej.

-dwie kadencje w Radzie Rodziców I LO w Limanowej, z czego jedna kadencja jako przewodniczący

- członek zarządu osiedla nr 2 w Limanowej

- od 27 lat śpiewa w Limanowskiej Bazylice. Początkowo w Chórze Chłopięcym, a  obecnie w Chórze Canticum Iubilaeum. 

Tagi: ,