Cześć i chwała Żołnierzom Wyklętym!

 

0
 
 

 

1 marca br. zapraszamy do udziału w powiatowo-miejskich obchodach Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych w ramach Obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.


3 lutego 2011 r. parlament ustanowił Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych „w hołdzie Żołnierzom Wyklętym – bohaterom antykomunistycznego podziemia. Wcześniej środowiska kombatanckie, liczne organizacje patriotyczne, stowarzyszenia naukowe, przyjaciele i rodziny tych, którzy polegli w boju, zostali zamordowani w komunistycznych więzieniach lub po prostu odeszli już na wieczną wartę, od lat pukali do wielu drzwi z żądaniami, by wolna Polska oddała w końcu hołd swym najlepszym Synom. Przez lata odpowiedzią była głucha cisza.

Uchwalenie Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych jest formą uczczenia ich walki i ofiary, ale także bólu i cierpienia, jakich doznawali przez wszystkie lata PRL i ciszy po 1989 roku. Wspólnie oddajmy hołd bohaterom antykomunistycznego podziemia, którzy w obronie niepodległego bytu Państwa Polskiego, walcząc o prawo do samostanowienia i urzeczywistnienie dążeń demokratycznych społeczeństwa polskiego, z bronią w ręku, jak i w inny sposób, przeciwstawili się sowieckiej agresji i narzuconemu siłą reżimowi komunistycznemu.

Tagi: ,