Święto Zawodów 2017

 W skupieniu i z zainteresowaniem na twarzach uczniowie szkół gimnazjalnych z terenu powiatu limanowskiego odwiedzali i oglądali stanowiska zawodowe, przygotowane z okazji tegorocznego Święta Zawodów w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej, dnia 16.11.2017 r. Patronat honorowy nad imprezą objęli Marszałek Województwa Małopolskiego Jacek Krupa i Starosta Limanowski Jan Puchała.

 - Chciałbym serdecznie przywitać wszystkich gości na Święcie Zawodów 2017 w Zespole Szkół Technicznych i Ogólnokształcących – otworzył spotkanie Jan Skrzekut Dyrektor ZSTiO w Limanowej. Gospodarz wydarzenia życzył gimnazjalistom zainteresowania stoiskami, a w konsekwencji podjęcia wstępnych decyzji co do wyboru odpowiedniej szkoły.  Zapraszam oczywiście do naszego Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących  zachęcał dyrektor.


Starosta Limanowski Jan Puchała podziękował organizatorom za realizację Święta Zawodów, a następnie zwrócił się do młodzieży gimnazjalnej – Myślę, że będzie to dla was przeżycie, poznacie szkoły ponadgimnazjalne, poznacie kierunki kształcenia, poziom nauczania w szkołach starosta zaznaczył, ze poziom nauczania w szkołach ponadgimnazjalnych, w tym szczególnie w szkołach, które kształcą zawodowo jest bardzo wysoki. -  Droga młodzieży macie dzisiaj szansę wybrać odpowiedni dla siebie kierunek kształcenia, następnie szkołę, w której możecie się kształcić, a wreszcie zawód który będziecie w życiu realizować.


List Wiceministra Finansów, Posła na Sejm RP Wiesława Janczyka z okazji organizowanego Święta Zawodów odczytał Dyrektor Biura Posła oraz Członek Zarządu Powiatu Wojciech Włodarczyk – Składam podziękowania i życzenia dla grona pedagogicznego i uczniów za zorganizowanie spotkania o charakterze informacyjnym i poznawczym, którego celem jest promocja kształcenia zawodowego w powiecie limanowskim – napisał w liście Wiceminister, zaznaczając, że ma  nadzieję, na to że inicjatywa ta pomoże uczniom poznać swoje predyspozycje zawodowe, umiejętności i talenty, a także okaże się pomocna przy wyborze właściwych szkół. – Uczniom życzę umiejętności dokonania wyboru drogi kształcenia zawodowego zgodnego ze swoimi pasjami  napisał, kończąc list Wiceminister Wiesław Janczyk.


W tegorocznym Święcie Zawodów wzięli udział przedstawiciele Powiatu Limanowskiego : Jan Puchała Starosta Limanowski, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski, Wojciech Włodarczyk Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego, Stefan Hutek Radny Powiatu Limanowskiego, Marek Młynarczyk Dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy, Artur Krzak Dyrektor Edukacji i Sportu. 

Święto Zawodów to wydarzenie organizowane już od kilku lat. Prezentuje szkoły ponadgimnazjalne z terenu Powiatu Limanowskiego, zachęcając gimnazjalistów do wyboru kształcenia w zawodzie. Święto Zawodów powstało w ramach promocji projektu "Modernizacja kształcenia zawodowego w Małopolsce", którego obecnie realizuje się kontynuację. Prezentujące się podczas Święta Zawodów szkoły,  korzystają ze środków realizowanego projektu. Co roku stoiska i ekspozycje odwiedza około 1000 gimnazjalistów nie tylko z terenu Powiatu Limanowskiego. Poprzez doroczne Święto Zawodów pokazujemy wyposażenie naszych pracowni oraz możliwości skorzystania z dodatkowych form wsparcia, jakie dają środki unijne. Pomagamy młodzieży gimnazjalnej dokonać wyboru szkoły. 

zródło:Powiat Limanowski

Galeria zdjęć: Stefan Hutek

Tagi: ,