Dziewczęta z Mordarki obroniły mistrzowski tytuł w halowej piłce nożnej!

 Sukcesem drużyny z Mordarki  zakończyły się rozgrywki  w halowej piłce nożnej  dziewcząt z rocznika 2005 i młodszych. Do rozgrywek przystąpiło  sześć szkół z terenu gminy Limanowa: SP Kłodne, SP Mordarka, SP Siekierczyna II, SP Wysokie, SP Młynne oraz SP Rupniów. W wyniku przeprowadzonego losowania drużyny zostały podzielone na dwie grupy z których po zaciętej walce, awans do dalszych rozgrywek wywalczyły:  Rupniów, Kłodne, Mordarka i Wysokie.


W pierwszym półfinale dziewczęta z Kłodnego pokonały  koleżanki z Rupniowa 2:1. Zwyciężczyniami drugiego meczu półfinałowego pomiędzy Mordarką, a Wysokiem zostały dziewczęta z Mordarki.
Niezwykle wyrównana i zacięta walka o trzecie miejsce pomiędzy drużynami z Rupniowa i Wysokiego w regulaminowym czasie gry zakończyła się remisem 1:1.  O rozstrzygnięciu meczu zadecydowały rzuty karne w których lepsze okazały się dziewczęta z Wysokiego.

Tradycyjnie najwięcej emocji dostarczył mecz finałowy w którym  drużyna z Kłodnego zmierzyła się z ubiegłorocznymi Mistrzyniami – Mordarką.  Emocjonująca  i bardzo dynamiczna walka o zwycięstwo toczyła się niemal do ostatniego gwizdka sędziego. Ostatecznie mistrzowski tytuł obroniły dziewczęta z Mordarki i to one będą reprezentować naszą  gminę  na zawodach powiatowych, które odbędą się już w najbliższy czwartek tj. 12 października w Mszanie Dolnej.

Klasyfikacja końcowa:
I miejsce – SP Mordarka

II miejsce – SP Kłodne
III miejsce – SP Wysokie
IV miejsce – SP Rupniów
V/VI miejsce – SP Młynne/SP Siekierczyna nr 2

Wszystkie drużyny otrzymały nagrody oraz pamiątkowe dyplomy, a trzy pierwsze miejsca zostały dodatkowo wyróżnione pucharami. Podsumowania Turnieju oraz wręczenia nagród dokonali Wojciech Korabik – Kierownik Wydziału Kultury i Promocji Urzędu Gminy Limanowa oraz Paweł Ciuła – Dyrektor Szkoły Podstawowej w Mordarce.

Zwycięska drużyna grała w składzie: Biernat Izabela, Czaja Natalia, Czajka Dominika, Dutka Natalia, Janik Wiktoria, Jasica Magdalena, Malec Paulina, Wojtas Julia.
Dziewczętom oraz ich opiekunowi Krzysztofowi Trojanowskiemu gratulujemy i życzymy sukcesu na zawodach powiatowych!
 

 

Źródło: Gmina Limanowa 
 
Tagi: ,