Agata Palka najlepsza w Małopolsce!

 

 

 

Agata Palka – uczennica limanowskiego Zespołu Szkół Nr 1 im. J. Piłsudskiego oraz solistka zespołu wokalno- instrumentalnego „CONSONANS”, miesiąc temu zwyciężyła  w eliminacjach rejonowych 62. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego w kategorii Poezja Śpiewana w Nowym Sączu. Tym samym zakwalifikowała się do finału wojewódzkiego, który odbył się 29 kwietnia b.r. na Scenie im. St. Wyspiańskiego w Państwowej Wyższej Szkole Teatralnej im. Ludwika Solskiego w Krakowie. I tutaj również okazała się najlepsza spośród 11 finalistów rejonowych z całej Małopolski. W pierwszej dekadzie czerwca będzie reprezentować Małopolskę w finale krajowym, który odbędzie się we Włocławku.

          Wysokie Jury w składzie: prof. Jacek Romanowski – PWST Kraków (przew.), Pan Sławomir Sośnierz - PWST Kraków, Pani Ewa Różańska - SCK Kraków, Pani Ilona Stanaszak – MCK „Sokół” Nowy Sącz i Pan Dawid Sulej Rudnicki – PWST Kraków w swym uzasadnieniu podkreśliło bardzo wysoki poziom artystyczny i wykonawczy uczestników tegorocznej edycji Konkursu.

          Agata Palka zaprezentowała trzy utwory,  do których sama napisała muzykę: „Wszystko jest muzyką” (sł. K. Jeżowski), „List z więzienia” (sł. Wł. Broniewski) oraz „Kołysanka” (sł. i muz. Agata Palka). Utwór „Kołysanka” zaśpiewała przygrywając sobie na ukulele, natomiast w pozostałych akompaniował jej niezwykle utalentowany „klawiszowiec” CONSONANSU – Michał Skwarczek.  Zostali oni przygotowani do konkursu przez nauczyciela muzyki i wiedzy o kulturze Leszka Mordarskiego, który dokonał również aranżacji wszystkich  kompozycji.

 

 

          Agata poszła w ślady swych starszych koleżanek, również wokalistek CONSONANSU – Sylwii Zelek i Karoliny Curzydło, które w latach 2010 – 16 reprezentowały Małopolskę we Włocławku, a Sylwia Zelek w 2013 r. była najlepsza w Polsce. Za Agatę trzymamy gorąco kciuki i życzymy jej powodzenia.

          62 OKR odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej, Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Towarzystwa Kultury Teatralnej.

          W międzyczasie 2 maja Agata Palka wystąpiła w XXIII Ogólnopolskim Przeglądzie Piosenki Literackiej Poetycko Muzyczna Bitwa Na Głosy pod Gorlicami, zdobywając cenną nagrodę nagrania swych trzech kompozycji w profesjonalnym PAPAYA STUDIO pana Rafała Boni Boniśniaka.

Serdecznie gratulujemy!!!!!

 

źródło: Powiat Limanowski

 

Tagi: Agata Palka,