106 zawodników na zawodach narciarskich Slalom Gigant!

 Z okazji ferii zimowych Wydział Promocji Urzędu Miasta Limanowa zorganizował na stacji narciarskiej Limanowa Ski XII Slalom Gigant o Puchar Burmistrza Miasta Limanowa. Były to amatorskie zawody w narciarstwie alpejskim (slalom gigant) dla osób niezrzeszonych w klubach.

 

 

Celem zawodów jest popularyzacja i upowszechnienie aktywnego wypoczynku na nartach, integracja środowiska narciarskiego oraz podnoszenie poziomu narciarstwa zjazdowego.

 

Na starcie stanęło 106 zawodników. Najliczniejsza grupę stanowili najmłodsi uczestnicy. Narciarze, biorący udział w zawodach to nie tylko mieszkańcy Limanowej, czy powiatu, gościliśmy również zawodników z Zakopanego, Bochni, Nowego Sącza, Gorlic czy Krakowa. Mimo trudnych warunków atmosferycznych, tj. mgła i mroźne, wilgotne powietrze, zawody były bardzo udane a pogoda nie zniechęciła uczestników. Klasyfikacja zawodów została przeprowadzona na podstawie czasu, w poszczególnych kategoriach wiekowych. Zawodnicy startowali począwszy od najmłodszej grupy dziewcząt i chłopców, aż po najstarszą grupę kobiet i mężczyzn.


A było o co walczyć. Zwycięzcy wszystkich kategorii otrzymali nagrody rzeczowe oraz puchary i dyplomy, które wręczał Burmistrza Miasta Limanowa Władysław Bieda wraz z Przewodniczącą Rady Miasta Limanowa Jolantą Juszkiewicz. Wszyscy najmłodsi uczestnicy zawodów obdarowani zostali medalami. 

 
 

WYNIKI SZCZEGÓŁOWE /plik pdf/

 

 

 

 

 

Autor: UMLimanowa