Pokonkursowa wystawa fotograficzna "Z obiektywem przez Powiat" w mini galerii PCIT

 

 

Od 2 lutego br. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej można obejrzeć pokonkursową wystawę fotograficzną "Z obiektywem przez Powiat".

Wystawa jest podsumowaniem ubiegłorocznej edycji powiatowego konkursu fotograficznego, którego organizatorami byli: Powiat Limanowski i  Powiatowa i Miejska Biblioteka Publiczna w Limanowej.
 Przypomnijmy, że w konkursie udział wzięło 64 autorów, którzy nadesłali łącznie 259 prac. Celem konkursu była ochrona i upowszechnianie (poprzez fotografię) dziedzictwa naturalnego, społecznego i  kulturowego oraz walorów przyrodniczo-krajobrazowych Powiatu Limanowskiego, promowanie Powiatu Limanowskiego wraz z  jego dorobkiem kultury materialnej i duchowej, podejmowanymi inicjatywami i zachodzącymi zmianami a także rozwijanie zainteresowań i uzdolnień w dziedzinie fotografii.


 

Nagrodzeni i wyróżnieni w konkursie:

    I miejsce: Maria Trzupek
    II Miejsce: Wiktor Baron
    III Miejsce: 
Maciej Sułkowski

Wyróżnienia: Jan Dutka, Mateusz Bukowiec, Karolina Pławecka, Marta Brzeń, Krystyna Trzupek, Patrycja Kulpa.

Prace oceniała Komisja w składzie:

Piotr Droździk. Przewodniczący. Artysta fotograf. Swoje prace prezentował na wystawach indywidualnych, m.in. Sądeczanie końca wieku, Nowy Sącz 2000, Mój Nikifor – zdjęcia z planu filmowego, w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Limanowej. Ważniejsze publikacje to m.in., albumy: Spisz, Klasztory polskie – cystersi ze Szczyrzyca, Bazylika w Nowym Sączu, Nowy Sącz – moje miasto. Sądeczanin roku 2007 w plebiscycie Gazety Krakowskiej.         

Kamil Bańkowski. Artysta fotograf. Fotografuje od ośmiu lat. Tematem jego prac jest krajobraz i architektura. Fascynuje   go odkrywanie Małopolski, Sądecczyzny i Słowacji .  Ważniejsze publikacje to m.in.  Kapliczki przydrożne południowej Małopolski, Piękno wspólnej krainy, Południowa Małopolska i Północna Słowacja. Wystawy indywidualne m.in.,  Piękno wspólnej krainy…, Kościółki Szlaku Architektury Drewnianej. Nagrody, m.in., Transgraniczny dialog kulturowy w obiektywie – MBP Limanowa.

Justyna Tokarczyk. Dyrektor Wydziału Promocji, Projektów i Przedsiębiorczości Starostwa Powiatowego w Limanowej

Marek Dudek. Alpinista, podróżnik, fotograf, autor etiud filmowych o tematyce  górskiej. Propagator zdrowego stylu życia.


Serdecznie zapraszamy do zwiedzania pokonkursowej wystawy fotograficznej "Z obiektywem przez Powiat" którą można oglądać do 28 lutego 2017 r. w Powiatowym Centrum Informacji Turystycznej w Limanowej.

 


Serdecznie zapraszamy!!!