Śniadanie Daje Moc

 Zespół Placówek Oświatowych w Kasince Małej przystąpił do programu „Śniadanie Daje Moc”, aby przekonać uczniów, że śniadanie to najważniejszy posiłek dnia, dzięki któremu mają energię do nauki, lepiej koncentrują się podczas lekcji i zyskują siłę do zabawy.

Najważniejszym założeniem programu jest zwiększenie świadomości na temat zdrowego odżywiania i roli śniadania w diecie dziecka oraz przyczynienie się do obniżenia poziomu niedożywienia dzieci w Polsce. W/w cele mają zostać osiągnięte poprzez edukację oraz promocję prawidłowego żywienia.

6 listopada 2015r.  uczniowie klas: 0A, 0B, I, IIA, IIB i III ZPO Kasinka Mała zorganizowali swoją akcję „Śniadanie Daje Moc”. Tego dnia przynieśli do szkoły produkty potrzebne do sporządzenia zdrowego śniadania. Przy pomocy wychowawczyń przygotowali nie tylko  pyszne, kolorowe kanapki, ale również zdrowe, soczyste szaszłyki.

Nasi milusińscy  poznali 12 podstawowych zasad zdrowego odżywiania opracowanych specjalnie dla uczniów przez Instytut Matki i Dziecka – podkreślają szkolni koordynatorzy akcji. Ponadto, podczas przygotowywania wspólnego śniadania, uczniowie odkrywali nowe smaki, dowiedzieli się co lubią koledzy z klasy, a przede wszystkim mogli wspólnie spożyć najważniejszy posiłek dnia i podzielić się nim z innymi. To była świetna zabawa zarówno dla dzieci, jak i dla nauczycieli, dzięki której najmłodsi nauczyli się także prawidłowo układać zdrowy jadłospis  na cały dzień.

Aktywny udział w zajęciach pozwolił dzieciom pogłębić wiedzę na temat zdrowego odżywiania.

                                                                                                                                                                                                                Małgorzata Łabuz