Powiatowy Dzień Dziecka na Mogielicy – dziękujemy, że byliście!

Powiatowy Dzień Dziecka, który w tym roku obchodziliśmy w Zalesiu, u stóp Mogielicy. Organizatorami imprezy byli: Powiat Limanowski, Gminy: Słopnice, Kamienica, Dobra oraz radio RDN Nowy Sącz, które oficjalnie rozpoczęło nadawanie na nowej częstotliwości 105,1 fm – specjalnie dedykowanej Ziemi Limanowskiej.

Powiatowy Dzień Dziecka zaszczyciło swoją obecnością wielu zacnych Gości. Byli z nami: poseł Wiesław Janczyk, starosta limanowski Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, Agata Zięba, Wojciech Włodarczyk, Jan Więcek – członkowie zarządu, wójt gminy Słopnice Adam Sołtys, oraz Mieczysław MarekDyrketor GOK w Kamienicy . Z Tarnowa przyjechał dyrektor RDN ks. Jacek Miszczak, z Nowego Sącza jego zastępca ks. Maciej Górak wraz z dziennikarzami.


Zaczęliśmy na sportowo – od tradycyjnych biegów wokół Mogielicy i turnieju piłki nożnej, w której wzięły udział cztery drużyny.

  

Obok stadionu „Zalesianki” czekały liczne atrakcje dla najmłodszych. Strażacy, policjanci, GOPR-owcy opowiadali o swojej pracy. Każdy miał możliwość zobaczenia od kuchni ich pracy, zasiąść w samochodzie bojowym, przebrać się w rynsztunek czy mundur, przejechać się quadem i samochodem rajdowym. O tym, jak ważne jest zachowanie zasad bezpieczeństwa w ruchu drogowym przekonywała gwiazda serialu W11 Anna Potaczek.

   

  


Niemniejszym zainteresowaniem cieszyła się dmuchana zjeżdżalnia i ścianka wspinaczkowa. Wiele dzieci wzięło udział w konkursach plastycznych.

  

Przy okazji Powiatowego Dnia Dziecka okazało się, jak wiele młodych talentów mieszka w naszym regionie. Na scenie zaprezentowały się zespoły dziecięce z Miejskiego Przedszkola nr 2 z Limanowej, a także przedszkola „U cioci Agatki” z Tymbarku i „Chatki Małego Skrzata” z Mordarki.

  

  

Bardzo ciepło został przyjęty występ aktorów z tymbarskich Warsztatów Terapii Zajęciowej „Remedium” oraz popisy cheerleaderek „Ars” z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej,zespołu regionalnego Luhacovice z Czech


 


  

Wielkie brawa otrzymali także karatecy ARS Klubu Kyokushinkai Limanowa za wspaniałą prezentację umiejętności w swojej sztuce walki.


Występ Joanny Leśniak, Wojciecha Steczowicza i Wojciecha Śliwy rozczulił najbardziej zatwardziałych słuchaczy. 
Wspaniałym zwieńczeniem dnia był występ Marcina Dańca, jednego z najbardziej znanych polskich kabareciarzy, który przez ponad godzinę rozbawiał licznie zgromadzoną publiczność.

  

źródło: Powiat Limanowski