Powiatowy Dzień Dziecka

Bądźcie z nami w sobotę, 6 czerwca, przy stadionie LKS „Zalesianka”! Tam, u stóp Mogielicy odbędzie się Powiatowy Dzień Dziecka. Przygotowaliśmy wiele atrakcji. A wszystko z myślą o tym, by ten dzień zapadł na długo w Waszej pamięci. Waszej i Waszych Dzieci.

Organizatorem imprezy jest Starostwo Powiatowe w Limanowej, radio RDN Nowy Sącz oraz gminy: Kamienica, Słopnice i Dobra.

Rozpoczynamy o godzinie 13,
 tradycyjnym sobotnim biegiem z cyklu „Aktywna Mogielica” w kategoriach dzieci, młodzież dorośli.

Później zachęcamy do obejrzenia występów zespołów dziecięcych z Miejskiego Przedszkola nr 2 z Limanowej, „U cioci Agatki” z Tymbarku i „Chatki Małego Skrzata” z Mordarki. Po nich zaprezentują się młodzi aktorzy z Warsztatów Terapii Zajęciowej „Remedium” z Tymbarku. Na zakończenie pierwszej części można będzie obejrzeć popisy cheerleaderek z „Ars Kyokushinkai Limanowa” z Zespołu Szkół Samorządowych nr 3 w Limanowej.

Na godzinę 15.50 zaplanowaliśmy oficjalne otwarcie Powiatowego Dnia Dziecka. W tym czasie kibiców piłkarskich zapraszamy do żywiołowego dopingowania na Turnieju Piłki Nożnej Żaków, w którym będą rywalizowały cztery drużyny: Harnasie Tymbark, MKS Limanovia, LKS Mordarka oraz AP Mam Talent. Niemniejsze emocje powinny towarzyszyć pokazowi w wykonaniu zawodników Ars Klub Kiokushinkai Limanowa. Po nich zaprezentuje się zespół regionalny Luhacovice z Czech oraz Joanna Leśniak, Wojciech Steczowicz i Wojciech Śliwa.

Około godziny 18 scenę opanują dziennikarze radia RDN Nowy Sącz, współorganizatorzy naszej imprezy, którzy przygotowali liczne konkursy z nagrodami. Będzie też możliwość poznania pracy reportera radiowego od kuchni. Dodajmy, że rozgłośnia uruchamia właśnie od 6 czerwca nową specjalną częstotliwość dla mieszkańców naszego powiatu. Od tego dnia najświeższe informacje z regionu na 105,1 FM!

W trakcie imprezy zapraszamy na liczne gry i zabawy z animatorami. Każdy będzie mógł sprawdzić się na ściance wspinaczkowej, poczuć się jak Rafał Sonik w Dakarze podczas przejażdżki quadem. Dla fanów motoryzacji AMK Limanowa zaprezentuje się w specjalnym pokazie. Nasze Koła Gospodyń Wiejskich zadbają, by nikt podczas naszej zabawy nie był głodny. Panie przygotują wiele przysmaków regionalnych. Wszystkie atrakcje – gratis!

A na deser – goście specjalni! Anna Potaczek, znana z serialu W-11 i gwiazda wieczoru - jeden z najbardziej znanych polskich kabareciarzy – Marcin Daniec w specjalnym programie.

Do zobaczenia 6 czerwca w Zalesiu!