Prymat za promowanie nauki papieża dla ZPO w Rabie Niżnej

Rok 2015 został ogłoszony rokiem Jana Pawła II. Aby uczcić Jego pamięć, nauczyciele i uczniowie ZPO w Rabie Niżnej zaplanowali wiele różnorodnych zadań i uroczystości. Jednym z nich był udział we Mszy Św. podczas Zlotu Szkół im. Jana Pawła II w Wadowicach.

18 maja wadowicki rynek wypełnił się po brzegi. Spotkali się na nim uczniowie z wielu szkół, których patronem jest nasz ukochany papież Jan Paweł II. Młodzież przybyła z różnych zakątków Polski oraz z zagranicy. Wśród nich wyróżniała się bardzo liczna grupa dzieci i młodzieży z Raby Niżnej – aż 126 uczniów wraz z wychowawcami z radością uczestniczyło w uroczystości poświęconej Św. Janowi Pawłowi II w dniu Jego urodzin.

Pod koniec Mszy Św. spotkało nas wyróżnienie - otrzymaliśmy przechodni prymat, który jest nagrodą za tak liczne uczestnictwo w tegorocznym Zlocie Szkół Jana Pawła II – z radością wspominają uczestnicy papieskiego spotkania. W imieniu całej naszej społeczności szkolnej odebrały go Marzena Żmuda i Katarzyna Nawara – uczennice klasy IIIb, a Weronika Wronka z klasy IIa z ochotą niosła go do końca pielgrzymki. Teraz, kiedy prymat znajduje się w naszej szkole, jeszcze bardziej czujemy się zobowiązani pamiętać o naszym patronie - Świętym Janie Pawle II i wcielać w życie Jego „słowa przepełnione miłością”. Za rok na pewno spotkamy się ponownie w Wadowicach przed Bazyliką Mniejszą Ofiarowania Najświętszej Maryi Panny, aby wziąć udział w uroczystościach i przekazać prymat innym uczniom albo może zatrzymać go u siebie na jeszcze jeden rok?

Dorota Węgielska

Tagi: ,