Nagrody dla młodych – zdolnych z Gminy Mszana Dolna

27 października br. podczas sesji Rady Gminy Mszana Dolna nagrodę Wójta Gminy Mszana Dolna za wybitne osiągnięcia w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury odebrał Krystian Kubowicz – młody wokalista z Kasiny Wielkiej. Wcześniej taką nagrodę otrzymała Claudia Kuczaj, również wokalistka, z Mszany Górnej

Obydwoje młodzi i zdolni mieszkańcy Gminy Mszana Dolna mają na swoim koncie sporo nagród i wyróżnień w różnych konkursach krajowych i międzynarodowych.

Claudia - zadziwia wszystkich, nie tylko niezwykłą jak na jej wiek dojrzałą barwą, świetną techniką śpiewu, ale zwykłą prostotą i dystansem wobec show-biznesu. Śpiewa dojrzale i z ogromną pasją, wykazuje przy tym niespotykaną determinację, nie bojąc się śpiewać nawet bardzo trudnych technicznie solówek. Swoje sukcesy buduje bez pospiech bardzo ciężką pracą. Jej umiejętności potrafią niejednego zadziwić, zna dobrze m.in. technikę Complete Vocal Technique i potrafi zrobić z niej pożytek. Koncertuje solo oraz z zespołami: „Kapela N.” oraz „Talitha Kum”.

Krystian - to niezwykle utalentowany wokalista, uczeń Pracowni Muzycznej TRIOLKI w Rabce - Zdroju, nieustannie doskonalący swój warsztat wokalny; buduje własny repertuar, prezentuje się na wielu festiwalach krajowych i międzynarodowych. Jest wokalistą-solistą z bogatym już programem artystycznym, a także wokalistą renomowanego zespołu Triola. Jurorzy oceniający jego występy podkreślają niezwykłą interpretację utworów przez Krystiana, doskonały dobór repertuaru, tak w języku polskim jak i w angielskim, obycie sceniczne i oczywiście bardzo dobry warsztat muzyczny. W swojej ocenie zauważyli niezwykłe użycie różnorodnych środków muzycznych, jakby malowanie dźwiękiem.

red. Magda Polańska