OBÓZ SZKOLENIOWY KLAS POLICYJNYCH - SŁOPNICE 2024

   Na początku czerwca  młodzież klas policyjnych Zespołu Szkół im. KEN w Tymbarku  uczestniczyła   w terenowym obozie szkoleniowym  na zboczach  Cichonia/929 m.n.p.m./ w Słopnicach Górnych. Podczas czterech dni uczniowie wzięli udział w zajęciach prowadzonych przez wielu instruktorów ze służb mundurowych.

Funkcjonariusze Karpackiego Oddziału Straży Granicznej w Nowym Sączu zademonstrowali wyposażenie, broń i sprzęt, którego używają w czasie służby. Szkolili młodzież w technikach zatrzymywania, konwojowania osób, sposobów przeprowadzania kontroli legalności pobytu obcokrajowców na terenie Unii Europejskiej. Instruktorzy z Komendy Powiatowej PSP w Limanowej, prowadzili szkolenie z zasad użycia sprzętu ratowniczego, prowadzenia akcji gaszenia pożarów, udzielania pierwszej pomocy, działania z użyciem sprzętu ratowniczego oraz ochrony osobistej i dróg oddechowych.
Dwa dni na obozie przeznaczone zostały na zajęcia z Komendą Powiatową Policji w Limanowej oraz z Wojewódzką Komendą Policji w Krakowie-Odział Prewencji. W tym czasie funkcjonariusze odbyli zajęcia z rozpoznawania zagrożeń, technik interwencji, środków przymusu bezpośredniego, zabezpieczenia miejsca zdarzenia, elementów kryminalistyki, zasad ruchu drogowego oraz musztry.

Pierwszy dzień to rozbijanie obozowiska i poprawa kondycji poprzez wycieczkę turystyczną na  Cichoń  Oprócz tego uczniowie uczestniczyli także w zajęciach dodatkowych z orientacji w terenie,strzelectwa i sztuk walki wręcz.
Tradycyjnie odbyło się ognisko na obozowisku gdzie wspólnie zostały upieczone kiełbaski na grillu.
Zespół Szkół im. KEN w Tymbarku składa serdeczne podziękowanie wszystkim służbom mundurowym za bezinteresowną pomoc przy realizacji bogatego programu szkolenia.

 

                                                                                                   Józef Banach ZS Tymbark

Tagi: ,