Tu jest Polska! Prezydent Andrzej Duda w Limanowej

    W dniu 27 lutego 2020 r. Limanowa gościła Prezydenta RP Andrzeja Dudę. Z wielką radością liczna grupa mieszkańców Powiatu Limanowskiego powitała Przywódcę Państwa Polskiego. W imieniu wszystkich zgromadzonych Szanownego Gościa powitał Poseł na Sejm RP Wiesław Janczyk.    Prezydent Andrzej Duda w swoim przemówieniu podkreślił miedzy innymi następujące aspekty swojej  Prezydentury. Odniósł się do najważniejszych  osiągnięć w Jego kadencji którymi były programy 500+  i obniżenie wieku emerytalnego  

 "Mówili wtedy politycy PO-PSL, nawet tacy, którzy dzisiaj kandydują w wyborach prezydenckich, że się tego nie da zrobić, że się nie da obniżyć wieku emerytalnego, że to jest szaleństwo, że to się rozpadnie, że nie da się wypłacić 500Plus" - zauważył Duda.

: Wiek emerytalny został nieuczciwie podwyższony przez PO-PSL, wbrew oczekiwaniom Polaków. Mówili, że się go nie da obniżyć. Jak ktoś pozwalał okradać nas z 50 mld zł VATu, to jasne, że nie miał pieniędzy, żeby ludziom je dać.

Wśród priorytetów swojej prezydentury Duda wymienił podnoszenie jakości życia Polaków. "To była nasza wielka ambicja - to, żeby podnosić życia Polaków, polskiej rodziny" - podkreślił prezydent.                                                                                                                                                   "Moim największym marzeniem, od samego początku, odkąd zacząłem ubiegać się o urząd prezydenta RP, było, że jeżeli uda mi się i zostanę wybrany, że kiedy będę kończył swoją prezydencką służbę, to będę mógł usłyszeć od zwykłej polskiej rodziny: +proszę pana, żyje nam się lepiej, niż wtedy kiedy pan zaczynał+. Jeżeli tak będzie, to ja będę się czuł spełniony, to ja będę mógł powiedzieć: +tak, największą swoją ambicję zrealizowałem+" - oświadczył Andrzej Duda.

Rodzinna atmosfera  towarzyszyła całemu spotkaniu. Nie było żadnych prowokacji  oraz  prób zakłucenia powagi  uroczystego zgromadzenia. Prezydent Andrzej Duda to prawdziwy Mąż Stanu i pod Jego przywódctwem Polska nadal będzie się rozwijać jako kraj dumny i silny niosący Europie i Światu postawę szacunku i tolerancji wobec każdego człowieka, który czesto w świecie traci swoją podmiotowość.

                                                                                                                                                                                                Stefan Hutek