UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEGO CIAŁA I KRWI CHRYSTUSA

 

Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
 

Dzieci sypiące kwiatki, członkowie ruchów i stowarzyszeń ze sztandarami, dzieci pierwszokomunijne, ministranci i lektorzy, osoby duchowne oraz rzesze wiernych pójdą wspólnie w czwartkowych procesjach eucharystycznych.

Taka jest tradycja, bo od XIII wieku Kościół obchodzi w tym dniu uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa.

– Jan Paweł II mówił, że Kościół żyje dzięki Eucharystii. Uroczystość Bożego Ciała jest okazją, by sobie to uświadomić i dać świadectwo wobec świata, stąd też z tą uroczystością związana jest procesja – mówił ks. Adam Nita, proboszcz parafii katedralnej.

W Tarnowie główna uroczystość rozpocznie się o 9.00 Mszą św. na Placu Katedralnym. Będzie ona transmitowana przez Radio RDN. Z powodu remontów trasa procesji będzie nieco zmieniona.

– Uczestnicy uroczystości przejdą z Placu Katedralnego na ul. Kapitulną, Plac Rybny i dalej ul. Rybną, Wałową, Targową, Bernardyńską, Szeroką, znów Wałową, by wrócić przez Plac Rybny w kierunku katedry – informuje ks. Nita.

Zaraz po zakończeniu procesji zostanie odprawiona Msza św. w bazylice.

W Nowym Sączu uroczystości w parafii pw. Św. Małgorzaty rozpocznie Msza św. o 9.00. Następnie mieszkańcy wyruszą w procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy wokół rynku. Także tutaj bezpośrednio po procesji będzie Msza św.

Składka w tym dniu przeznaczona jest w diecezji na hospicja.

ŹRÓDŁO: Diecezja Tarnowska

 
Z
Tagi: ,