Wszystkie drogi powiatowe przejezdne

 Wszystkie drogi powiatowe są obecnie przejezdne, na niektórych odcinkach można napotkać nieznaczne utrudnienia spowodowane zamuleniem. Jak podkreśla starosta limanowski Jan Puchała – Wszystkie miejsca stwarzające zagrożenie na drogach powiatowych, zostały przez służby Powiatowego Zarządu Dróg w Limanowej odpowiednio zabezpieczone.

Na terenie powiatu limanowskiego, od momentu ogłoszenie Pogotowia Przeciwpowodziowego pracują wszystkie służby PZD. Trwa usuwanie szkód i prowadzone są prace porządkowe. Obecnie pracują dwie komisje, które zostały powołane do oszacowania powstałych na drogach start.

Największych  szkód należy się spodziewać na odcinkach, gdzie wylała rzeka Łososina – czyli w miejscowościach Limanowa, Koszary i Piekiełko, a także Młynne i Laskowa, jak również Podłopień i Wilkowisko.

Na terenie powiatu limanowskiego obecnie nie ma utrudnień na drogach powiatowych i na drodze krajowej nr 28. Jeśli chodzi o drogi wojewódzkie nieprzejezdna jest droga nr 968 Lubień – Mszana Dolna – Kamienica – Zabrzeż (w miejscowości Lubomierz), most w miejscowości Kamienica  oraz w miejscowości Szczawa (rejon os. Wiatrówki), natomiast to bez problemów można poruszać się drogą nr 965 Limanowa – Bochnia – Zielona.

 

Tagi: ,