IV edycja konkursu historycznego "Znaj-Znak".

 W Zespole Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku dnia 6 marca odbyła się IV edycja konkursu historycznego "Znaj-Znak". Patronat nad konkursem sprawował Starosta Limanowski Pan Jan Puchała oraz Krakowski Oddział Instytutu Pamięci Narodowej.

 

W konkursie wzięło udział 32 gimnazjalistów z Limanowej, Dobrej, Piekiełka, Tymbarku, Pisarzowej, Jurkowa i Mszany Górnej. Konkurs odbył się w ramach obchodów Narodowego Dnia Pamięci Żołnierzy Wyklętych. W Jury konkursu pracowali: Pani Ewa Skrzekut - Kierownik Biblioteki Publicznej w Tymbarku, Pani Paulina Ablewicz - Kierownik Biblioteki Pedagogicznej w Limanowej i Pan Dariusz Gorajczyk - pracownik Krakowskiego Oddziału IPN. Konkurs odbywał sie w oparciu o grę edukacyjną IPN - "Znaj-znak" i przebiegał w trzech turach.

Wyniki konkursu:

I miejsce - Patrycja Bożek - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej

II miejsce - Monika Bolisęga -  Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej

III miejsce  - Paulina Juszczak - Szkoła Podstawowa w Tymbarku

Wyróżnienie - Ewa Kumórkiewicz - Szkoła Podstawowa w Tymbarku

Po konkursie uczniowie wzięli udział w turnieju strzeleckim i pokazie ratownictwa medycznego. Z zasadami udzielania pierwszej pomocy zapoznali gimnazjalistów nasi uczniowie: Paweł Mamala i Kacper Gromala – zaangażowani w działalność Stowarzyszenia Maltańskiej Służby Medycznej. Nad przebiegiem turnieju strzeleckiego czuwał Pan płk Jan Dominik – nauczyciel przysposobienia wojskowego razem z uczniami z 3C i 2C.

Wyniki turnieju strzeleckiego:

I miejsce - Bartłomiej Sułkowski - Szkoła Podstawowa nr 3 w Limanowej

II miejsce - Kinga Kapturkiewicz - Niepubliczne Gimnazjum w Piekiełku

III miejsce - Jakub Zasadni - Szkoła Podstawowa nr 1 w Mszanie Górnej

Uczniowie i ich opiekunowie mieli także okazję wysłuchać bardzo interesującego wykładu pana Dariusza Gorajczyka  na temat ks. Władysława Gurgacza -  kapelana żołnierzy podziemia niepodległościowego na Sądecczyźnie.

Fundatorzy nagród: Starostwo Powiatowe w Limanowej, Krakowski Oddział IPN, Rada Rodziców Zespołu Szkół im. Komisji Edukacji Narodowej w Tymbarku.

Nad przebiegiem konkursu czuwali uczniowie klas wojskowych i policyjnych. 

Tagi: ,