Zero z klasą i… coś jeszcze, czyli jak kolędować dla serca!

Mali aktorzy z klas zerowych przedstawili jasełka wystawione w Gościńcu św. Benedykta przy Opactwie Cystersów w Szczyrzycu. Po nich kolędowanie przejęła parafialna schola, a wszystko to dla wsparcia Stowarzyszenia Na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością im. Jana Pawła II w Tymbarku.

 

Przyjaźń pomiędzy Opactwem Cystersów a Stowarzyszeniem trwa i rozwija się bardzo dobrze. Oprócz zimowego kolędowania Opactwo użycza również swoich ogrodów do letnich loterii, które wspierają Stowarzyszenie. Te dobre relacje wynikają zarówno z wielkiego otwartego serca Cystersów, jak również z faktu, że część pacjentów Stowarzyszenia to mieszkańcy ziemi szczyrzyckiej a pomoc znajdują w Tymbarku.

 

Tak, więc mali aktorzy opowiedzieli historię znaną wszystkim, historię o narodzinach małego Jezusa, lecz przedstawili ją w sposób dziecięcy. Pośród tych, którzy zwyczajowo przybyli pokłonić się nowonarodzonemu, znalazły się również postacie z dziecinnych bajek: dziewczynka z zapałkami, smerfy i inni bohaterowie bajecznego świata. Mali aktorzy wytrzymali nie tylko dynamiczny przebieg spotkania, ale również stres związany z występem.  A wszystko trwało ponad godzinę.

Aby to wszystko było możliwe, wymagało licznych prób, które odbywały się pod okiem doświadczonych pedagogów. Występ przygotowały Panie: Marta Mazgaj, Bożena Grzyb, Małgorzata Drożdż oraz Elżbieta Lizak. Strona muzyczna spektaklu to zasługa Michała Twaroga , który zebrał zespół w składzie: Szymon Więcek, Radosław Szewczyk, Szymon Matras, Mateusz Szubryt oraz Iwona Cichon. Niezastąpieni w swojej dobroci i pomocy są i byli Państwo Barbara i Adam Trzepiel - mecenasi wielu akcji ratujących tych, którzy potrzebują!

 

A po Jasełkach przyszedł czas na wspólne kolędowanie. Na zmianę kolędy śpiewali: schola oraz widzowie, którym na organach przygrywał Brat Antoni. Nad całością spotkania, z mikrofonem w ręku czuwał Gospodarz tego miejsca Ojciec Piotr Pucia, proboszcz miejscowej parafii. W ciepły i spokojny sposób łączył występy różnych grup, wprowadzając ich wejście na scenę pięknie dobranymi cytatami. A po takim wprowadzeniu mijała trema i wtedy skoczne rytmy rozkołysały całą salę. Tak też było z ostatnią pastorałką ”Pod jemiołą”, której zarówno wykonanie jak również znakomity i ujmujący tekst sprawił, że wzruszyliśmy się wszyscy.

Na zakończenie spotkania Pani Prezes Stowarzyszenia „Przystań” Danuta Dawiec przedstawiła zebranym obecną sytuację Ośrodka. W swoim krótkim wystąpieniu opowiedziała o marzeniu jakie ma Stowarzyszenie, a którym jest swój własny dom, swoje miejsce na Ziemi.  Miejsce, które gwarantowałoby stabilność i możliwość planowania, ale również spokojnej pracy w jednej przestrzeni całego zespołu. Miejsce, które architektonicznie przystosowane byłoby do pracy z pacjentami na wózkach.

Taki też był cel kwesty, która odbyła się po występie.

 Pracownicy Stowarzyszenia, Przyjaciele i wolontariusze kwestowali, aby zrealizować śmiały plan.

 Może i Ty mógłbyś wspomóc Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Niepełnosprawnością  im. Jana Pawła II w Tymbarku, aby spokojnie mogło realizować swoje cele.

 

Zająć się tymi, którzy wymagają szczególnej troski, bo tak trudno jest przejść pierwszy krok…. 

Tagi: ,