Trzech nowych komendantów policji

 2 października w siedzibie Komendy Powiatowej Policji w Limanowej odbyło się oficjalne wprowadzenie I Z-cy Komendanta Powiatowego Policji w Limanowej podinsp. Krzysztofa Chochlińskiego, w związku z wręczonym w ubiegły piątek, 29 września br. w Krakowie przez Zastępcę Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektora Roberta Nowakowskiego  aktu powołania, a także wprowadzenie powołanych przez komendanta Powiatrowego Policji w Limanowej  dwóch nowych komendantów Komisariatu Policji w Tymbarku. 

 

W krótkiej uroczystości oprócz kierownictwa Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, licznie zgromadzonych pracowników policji, udział wzięli także przedstawiciele samorządów; Starosta Limanowski Jan Puchała, wicestarosta Mieczysław Uryga, a także wójtowie gmin - Słopnic Adam Sołtys i TymbarkuPaweł Ptaszek.


 

Z dniem 2 października  2017 r. Komendant Powiatowy Policji w Limanowej insp. Dariusz Urbanik Rozkazem Personalnym powołał na stanowisko Komendanta Komisariatu Policji w Tymbarku komisarza Dariusza Biedronia, a na Zastępcę Komendanta Komisariatu Policji w Tymbarku - aspiranta sztabowego Andrzeja Młynarczyka.

 

 

Komisarz Dariusz Biedroń ma 40 lat i jest absolwentem Akademii Pedagogicznej w Krakowie. Pracę w Policji rozpoczął w 1998 r. Od początku służby związany był z pionem prewencji.  W 2005 r. został dzielnicowym w KPP w Limanowej. Od 2009 r. służbę pełnił na stanowisku Zastępcy Dyżurnego KPP w Limanowej, a od 2011 roku był Dyżurnym Komendy Powiatowej Policji w Limanowej. W 2013 r. ukończył Wyższą Szkołę Policji w Szczytnie.

 Asp sztab. Andrzej Młynarczyk ma 41 lat. Do Policji wstąpił w 1999 roku. Od początku służby związany był z pionem kryminalnym. W 2015 roku został Kierownikiem Referatu dw. z Przestępstwami Przeciwko Życiu i Zdrowiu Wydziału Dochodzeniowo – Śledczego Komendy Powiatowej Policji w Limanowej.  

Dodatkowo Komendant KPP w Limanowej z dniem  2 października mianował na stanowisko kierownika Referatu do Walki z przestępczością przeciwko zdrowiu i życiu WDŚ -  asp. szt. Tomasza Sarapatę

Życzenia nowo powołanym komendantom złożyli Starosta Jan Puchała i Wicestarosta Mieczysław Uryga – Składamy serdeczne gratulacje i wyrazy uznania na ręce powołanych komendantów. Jak widać Wasze dotychczasowe doświadczenie i oddanie w służbie na rzecz bezpieczeństwa i porządku publicznego zostało docenione przez przełożonych. Ze swej strony deklarujemy gotowość do współpracy i wsparcia inicjatyw mających na celu zwiększenie bezpieczeństwa. Liczymy na owocną współpracę w zakresie realizacji wspólnych ustawowych zadań. Życzę, aby praca była dla Was źródłem satysfakcji i spełnienia aspiracji życiowych, a dobre zdrowie i wszelka pomyślność wspierały Pana poczynania osobiste, zawodowe i społeczne.

 

 

Autor : Powiat Limanowski 
Tagi: ,