Nadanie powołań dyrektorom szkół powiatowych

 Jan Puchała starosta limanowski wraz z Mieczysławem Urygą wicestarostą, Arturem Krzakiem dyrektorem wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej oraz Wojciechem Włodarczykiem członkiem Zarządu Powiatu Limanowskiego, w dniu 28 sierpnia 2017r. w Starostwie Powiatowym w Limanowej spotkali się z dyrektorami szkół i placówek, by przekazać nadane im powołania, pożegnać dwóch odchodzących dyrektorów oraz omówić sprawy bieżące.

 

Jan Puchała, starosta limanowski, zwrócił uwagę jak ważna w zarządzaniu jest współpraca pomiędzy kadrą kierowniczą szkół i organem prowadzącym. - Zgoda i wzajemne zrozumienie jest fundamentem właściwego funkcjonowania placówek oświatowych - mówił Jan Puchała starosta limanowski. - Trudno jest zarządzać szkołami w dzisiejszych czasach. Trzeba mieć naprawdę duży potencjał i być dobrym menadżerem. Powiem jeszcze, to sztuka, by iść na kompromis, aby dwie strony były zadowolone i mogły się dogadać. Mam nadzieję na dalszą owocną współpracę z państwem.

 

Następnie Artur Krzak, dyrektor wydziału Edukacji i Sportu Starostwa Powiatowego w Limanowej przedstawił dyrektorom placówek oświatowych bieżące sprawy dotyczące rozpoczęcia roku szkolnego i funkcjonowania szkół.

Mieczysław Uryga wicestarosta limanowski podziękował także dyrektorom za pracę w miejscach, gdzie prowadzone były remonty szkół oraz za to co dotychczas udało się zrobić.

Podczas spotkania pożegnano odchodzących dyrektorów, tj. Grażynę Szumilas z Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Limanowej oraz Elżbietę Magierską z Zespołu Szkół Nr 1 w Mszanie Dolnej.

- W imieniu Zarządu i Rady Powiatu Limanowskiego, serdecznie dziękujemy za Waszą pracę, pełniąc obowiązki dyrektora - mówił Jan Puchała starosta limanowski. - Zawsze rzetelnie wykonywały Panie powierzone zadania, przy jednoczesnym zachowaniu optymizmu i życzliwości wobec pracowników i absolwentów. Wiedza, umiejętności pedagogiczne, wytrwałość oraz zaangażowanie były przez lata przykładem dla współpracowników i uczniów. Życzymy zadowolenia płynącego z dokonań, które były Waszym udziałem oraz poczucia satysfakcji z dobrze wypełnionych obowiązków.

Ponadto starosta limanowski wręczył Grzegorzowi Dziadoniowi powierzenie pełnienia obowiązków Dyrektora Domu Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej. Szkołami i placówkami w powiecie limanowskim zarządzać będą:

- mgr  Anna Mruk - I Liceum Ogólnokształcące w Limanowej
- mgr Joanna Rudek - Zespół Szkół nr 1 w Limanowej
- mgr Jan Skrzekut - Zespół Szkół Technicznych  i Ogólnokształcących w Limanowej
- mgr Halina Bubiłek - Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych w Mszanie Dolnej
- mgr inż. Andrzej Dębski - Zespół Szkół Techniczno - Informatycznych w Mszanie Dolnej
- mgr Jolanta Dunikowska - Wszołek - Zespół Szkół w Tymbarku
- mgr inż. Andrzej Marek - Zespół Szkół w Szczyrzycu
- mgr Danuta Gąsior - Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Dobrej
- mgr Grzegorz Dziadoń - Dom Wczasów Dziecięcych w Porębie Wielkiej
- mgr Paweł Pięta - Zespół Placówek Oświatowych w Limanowej
  

zródło:Powiat Limanowski

 
Tagi: ,