Kolęda z chórem CANTICUM IUBILAEUM

   W minioną niedzielę 8 stycznia, limanowski Chór Mieszany CANTICUM IUBILAEUM koncertował w Tyńcu.  Chórzyści przybyli do opactwa, aby wziąć udział we mszy świętej w intencji zmarłego w ubiegłym roku śp. profesora Mariana Machury, który był honorowym członkiem chóru CANTICUM IUBILAEUM. Na eucharystii obecna była także najbliższa rodzina profesora 

i tynieccy parafianie. Po wspólnej modlitwie chórzyści wraz ze swoim dyrygentem, a zarazem wychowankiem profesora Machury, udali się na cmentarz parafialny w Tyńcu, aby na grobie wybitnego i zasłużonego muzyka, złożyć kwiaty i zapalić znicz.

Kolejnego dnia - 9 stycznia,  chór koncertował w Tychach. Zespół został zaproszony do wykonania koncertu kolęd w ramach XXVI Tyskich Wieczorów Kolędowych. Organizatorzy  wieczorów podkreślają znaczenie pieśni bożonarodzeniowych dla duchowości i kultury narodowej, zakładając przy okazji pielęgnowanie tradycji i przywracanie do praktyki wykonawczej polskich kolęd, zwłaszcza tych mniej znanych i niejednokrotnie niesłusznie zapomnianych. Na XXVI edycję festiwalu zaplanowano koncerty chórów oraz zespołów z kręgu muzyki jazzowej. Tyskie Wieczory Kolędowe rozpoczęły się 7 stycznia i potrwają do najbliższej niedzieli. W ramach tygodnia kolęd, odbywa się co roku  konkurs chórów. Laureatem nagrody GRAND PRIX w poprzedniej edycji został Chór CANTICUM IUBILAEUM.

Koncert limanowskich artystów odbył sie w Kościele Ewangelicko - Augsburskim Apostołów Piotra i Pawła w Tychach. Chórowi pod dyrekcją Marka Michalika akompaniowała Edyta Lachor - Mitkowska. W czasie koncertu śląska organistka Brygida Tomala, zaprezentowała ciekawe aranżacje organowe. Mimo przenikliwego zimna, publiczność bardzo gorąco przyjęła wykonanie chóru. Koncertu wysłuchał , a po nim złożył gratulacje i słowa uznania, dyrektor artystyczny Tyskich Wieczorów Kolędowych, kompozytor i organista Henryk Jan Botor. Podczas XXVI Tyskich Wieczorów Kolędowych oprócz chóru z Limanowej, wystąpią także artyści krakowskiej "PIWNICY POD BARANAMI", chór prawosławny OKTOICH, Krystyna Prońko oraz Grażyna Łobaszewska. Całość zakończy w niedzielę koncert galowy i występ laureatów XXVI. Tyskich Wieczorów Kolędowych.