Demonstracja Klubów Gazety Polskiej w obronie demokracji WIDEO

 

Demonstracja Klubów Gazety Polskiej w obronie demokracji WIDEO - niezalezna.pl

W niedzielne popołudnie przed Pałacem Prezydenckim demonstrowali Polacy sprzeciwiający się demolowaniu państwa przez opozycję. - Na pewno nic nie przewróci polskiej demokracji. A wiecie dlaczego? Bo wy za nią stoicie, bo naród za tą demokracją stoi - mówił Tomasz Sakiewicz, redaktor naczelny „Gazety Polskiej”.

- Od roku opozycja, esbecja, oligarchowie alarmują, że w Polsce dzieje się coś złego. Wiecie, co się dzieje? Źle wybraliście. Wybraliście patriotów, a trzeba było wybierać złodziei i agentów. Wtedy byliby zadowoleni. Jest taki ulubiony okrzyk. Kiedy widziałem manifestację KOD, patrzyłem na te twarze, to mi się on przypominał. Wiecie jak brzmi? „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę!” Ale idą święta, budzą się uczucia rodzinne. Niektórzy mają rodzinę gdzieś daleko, na przykład w Szwecji. Wiecie, jaki jest ulubiony okrzyk od kilku tygodni? „Pozdrów brata!” - mówił Tomasz Sakiewicz. 

CZYTAJ WIĘCEJ: Tomasz Sakiewicz do członków Klubów „GP”: Dzisiaj jesteście wielkimi ludźmi

 

Nie zabraniamy opozycji demonstracji, niech sobie chodzą, ale nie pozwolimy na warcholstwo - stwierdził wicemarszałek Sejmu Joachim Brudziński


CZYTAJ WIĘCEJ: ​Joachim Brudziński: Nie będzie zgody na anarchię i warcholstwo

 

Wam wszystkim dziękujemy w imieniu pani premier, w imieniu rządu, w imieniu większości parlamentarnej. Dziękujemy wam za to poparcie, za to, że w wolny dzień, w niedzielę przyjechaliście z całej Polski, żeby być z nami. Jesteśmy razem. Dziękujemy bardzo - stwierdził wicepremier i minister kultury Piotr Gliński, przemawiając do zebranych na wiecu w obronie polskiej demokracji zorganizowanym przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie. 


CZYTAJ WIĘCEJ: Wicepremier do uczestników manifestacji Klubów GP: Jesteście solą demokracji

OBEJRZYJ RELACJĘ WIDEO Z NIEDZIELNEGO PROTESTU