Podpisali porozumienie o współpracy z Policją

 

 

     W sali konferencyjnej Urzędu Gminy w Tymbarku w dniu 14 grudnia 2016 roku , komendant powiatowy Policji w Limanowej insp. Dariusz Urbanik i dowódca  Jednostki Strzeleckiej nr 2007 im kpt Tadeusza Paolone ZS „ Strzelec „ OSW w Tymbarku insp. ZS Robert Nowak podpisali porozumienie o współpracy. Ze strony Policji młodzież z organizacji proobronnej Strzelec w Tymbarku może liczyć w szczególności  na pomoc w organizowaniu przedsięwzięć szkoleniowych w zakresie bezpieczeństwa i porządku publicznego, działań prewencyjnych, przepisów prawa i odpowiedzialności karnej, działań rozpoznawczych i kryminalistyki oraz prawa ruchu drogowego. Zdaniem sygnatariuszy porozumienia, celem wspólnych działań będzie również  przygotowanie młodzieży do służby w Policji oraz   wychowanie patriotyczne.

W podpisaniu porozumienia udział również wzięli: wójt gminy Tymbark dr Paweł Ptaszek, rzecznik prasowy komendanta mł. asp. Jolanta Mól, która będzie koordynatorem współpracy, mł. insp. ZS Tadeusz Rybka, st. sierż ZS Stanisław Opach i sierżant ZS Józef Banach z jednostki tymbarskiego Strzelca.

Przypomnijmy, że tymbarscy Strzelcy mają podpisane już porozumienia o współpracy z Karpackim Oddziałem Straży Granicznej w Nowym Sączu i Wojskową Komendą Uzupełnień w Nowym Sączu.

 

 

Robert Nowak

 

 

Tagi: ,