Weekend w Powiecie Limanowskim

Zbliża się długi sierpniowy weekend. Nie masz planów? Zobacz co będzie się działo w najbliższych dniach na terenie Powiatu Limanowskiego.

 

„Pożegnanie lata w Szczawie”
W sobotę, 20 sierpnia 2016 r. przy Pijalni Wód Mineralnych w Szczawie odbędzie się kolejna edycja imprezy „Pożegnanie lata w Szczawie”. W programie wystąpią m.in. Piotr Bzowski z „Roztańczonymi Maluchami”, Magdalena Pawłowska, Tomasz Wachnowski. Gwiazdą tegorocznej edycji będzie Maja i Andrzej Sikorowski z Zespołem. Ponadto odbędzie się prezentacja „Pieśni Patriotycznych i Partyzanckich” w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży ze Szczawy.


Dni Gminy Limanowa z CLEO i DONATANEM 
W dniach 20-21 sierpnia br. w Pisarzowej obok stadionu sportowego LKS „Olimpia” Gmina Limanowa obchodzić będzie swoje święto. Dwudniowa uroczystość utrzymana zostanie w klimacie folkowym pod hasłem „Dni Gminy Limanowa – Folkiem malowane" i  obfitować będzie w wiele atrakcji m.in. występy zespołów,  prezentacje kulinarne i artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich oraz liczne konkursy i loteria z cennymi nagrodami oraz uwaga wybór Miss i Mistera uroczystości.

Oficjalne otwarcie Dni Gminy Limanowa odbędzie się w sobotę o godz. 17.00. W tym dniu wystąpią m.in. zespoły „Bajersi”, „Niegrzecni” oraz gwiazda wieczoru – CLEO z DONATANEM. Na zakończenie sobotniego świętowania odbędzie się dyskoteka z DJ Coretox i DJ Paul Max.


Niedziela to prezentacje kulinarne i artystyczne Kół Gospodyń Wiejskich z Gminy Limanowa. Od godz. 13.00 na miejscu  degustować można będzie regionalne potrawy przygotowane przez KGW, następnie na scenie poszczególne grupy prezentować będą scenki obyczajowe ukazujące lokalne obrzędy i zwyczaje. Popołudnie należeć będą do zespołów „Tatra, „Babiorze” natomiast wieczór - do kapeli „ROY”. W trakcie tradycyjnie można będzie wziąć udział w bezpłatnej loterii, w której do wygrania będą cenne nagrody rzeczowe. Oprócz tego odbędą się konkursy również z nagrodami: skoki w workach, przeciąganie liny, hula hop, ponadto animacje i zabawy dla najmłodszych, a także darmowe urządzenia rekreacyjne. Więcej informacji na: kliknij tutaj 

Odpust Partyzancki w Szczawie
W dniach 20 - 21 sierpnia 2016 r. odbędą się obchody dorocznego Odpustu Partyzanckiego w Szczawie.

SOBOTA – 20 sierpnia 2016 r.


STARY KOŚCIÓŁEK
• godz. 1500 – Msza św. w intencji Ojczyzny
PLAC PRZY PIJALNI WÓD MINERALNYCH
• godz. 1800 – Prezentacja Pieśni Patriotycznych i Partyzanckich w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży w ramach „Pożegnania lata” w Szczawie

NIEDZIELA – 21 sierpnia 2016 r.

PLAC PRZY POMNIKU OFIAR
• godz. 945 – Zbiórka
• godz. 1000 – Apel poległych, złożenie wieńców i przemarsz do kościoła
OŁTARZ POLOWY PRZY NOWYM KOŚCIELE
• godz. 1030 –  Montaż słowno – muzyczny w wykonaniu Katolickiego Stowarzyszenia Młodzieży – Oddział Szczawa
• godz. 1100 – Msza św. w intencji poległych, zmarłych i żyjących żołnierzy
Po Mszy św. możliwość zwiedzania muzeum 1PSP AK.


1st TubingFest Motoshow - Limanowa 2016
Dla automaniaków i nie tylko, kilkaset aut tuningowych, pokazy driftu, jazda na jednym kole i wiele innych atrakcji czekać będzie na uczestników pierwszej edycji TuningFest Motoshow. Impreza odbędzie się 21 sierpnia 2016 r.

W najbliższą niedzielę o godz. 12.00 przy ulicy Fabrycznej w Limanowej odbędzie się 1st TuningFest Motoshow Limanowa 2016. W wydarzeniu weźmie udział 320 pojazdów po tuningu, starannie wyselekcjonowanych spośród ponad 600 zgłoszeń. Imprezę poprowadzi Waldek Wojtas, natomiast gościem specjalnym będzie Ola Kutz.

Program:
Wjazd do 11:30
12:00 Otwarcie imprezy przez Burmistrza Miasta Limanowa oraz Starostę
12:30 Róbta co chceta do godziny 18:00 konkursy, pokazy, catering, rozrywka, cykliczne pokazy poślizgu kontrolowanego, atrakcje od Wrap Collabo i TuningKingz, cykliczne pokazy Stunt, pomiar mocy hamownia KingSoftt
18:00 Ogłoszenie wyników konkurencji, rozdanie nagród.
19:00 Zakończenie imprezy.

Organizatorami wydarzenia są neoncars.pl, VTperformance oraz Piotr Musiał. Współorganizatorzy to: Centrum Szkoleń Ratowniczych, Starostwo Powiatowe w Limanowej i Urząd Miasta Limanowa.

„Gminne Dożynki – Święto Plonów”
Urząd Gminy w Laskowej i Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej oraz Rada Sołecka z Kobyłczyny w porozumieniu z Amatorskim Klubem Sportowym w Ujanowicach zapraszają 21 sierpnia 2016 roku (niedziela) na „Gminne Dożynki – Święto Plonów”.

 

Źródło: powiat limanowski 

Tagi: ,