Odbył się VIII Festiwal Śliwki Miodu i Sera

W dniach 6 - 7 sierpnia, na stadionie KUKS Laskovia w Laskowej, odbył się VIII Festiwal Śliwki Miodu i Sera. Na odwiedzających Laskowa w tych dniach oprócz regionalnych przysmaków z sera, śliwki i miodu, czekały liczne zabawy i konkursy oraz koncerty, w tym gwiazda Festiwalu zespół Dżem.

Przybyli na festiwal mieli okazję zakosztować smaków kuchni regionalnej, zobaczyć produkcję miodu i wosku pszczelego, czy zaznajomić się z rytuałem tradycyjnego wypieku chleba.

Wspaniali uczestnicy, sprzyjająca pogoda, świetne potrawy a przede wszystkim niepowtarzalna atmosfera jaką corocznie odczuwam przybywając do Laskowej na Festiwal Śliwki i Miodu to wszystko sprawia, że czuje się tu doskonale. Dlatego w imieniu własnym jak również w imieniu Starosty Jana Puchały na ręce Pana Wójta Czesława Stanisławczyka składam podziękowania dla organizatorów za cyklicznie organizowaną imprezę, sponsorom za wsparcie tego przedsięwzięcia, a wszystkim mieszkańcom za tworzenie niepowtarzalnej atmosfery tego miejsca! Wszystkim Państwu życzę udanej zabawy! – mówił w trakcie uroczystego otwarcia imprezy, Mieczysław Uryga Wicestarosta Limanowski.

Powitania gości wspólnie dokonali Wójt Gminy LaskowaCzesław Stanisławczyk i Przewodniczący Rady Gminy  Piotr Stach.

Na VIII Festiwal Śliwki, Miodu i Sera przybyli m.in.  Wiceminister Finansów Wiesław Janczyk, Wicestarosta Limanowski Mieczysław Uryga, Dyrektor Małopolskiego Urzędu Wojewódzkiego w Krakowie Stanisław Pajor, Dyrektor Małopolskiego Ośrodka Doradztwa Rolniczego Bronisław Dutka, Wójt Gminy  Łososina Dolna Stanisław Golonka.

Gwiazdą wieczoru tegorocznej edycji był Zespół DŻEM, ponadto wystąpi Zespół Country GANG MARCELA, ZespółTACY SAMI - LADY PANK SHOW, Zespół HIGHLANDERS oraz Kapela Regionalna „LASKOWIOKI". Dzieci mogły uczestniczyć w konkursie pn.: "Laskowa ma Talent – Talent Show dla dzieci".

 

 

WYNIKI FESTIWALU

Komisja konkursowa w składzie: Wojciech Wiśniewski, Przewodniczący oraz członkowie komisji: Aneta Kornaś, Wiktoria Włoch – YabaKazimierz Rosiekzapoznała się z potrawami i produktami spożywczymi zgłoszonymi do konkursu w czterech kategoriach:

 

I  kategoria – Ciasta, desery, napoje

II  kategoria – Dania główne

III kategoria – Sery

IV kategoria – Miody

 

Komisja po degustacji postanowiła przyznać:

 

w I kategorii ciasta, desery, napoje:

wyróżnienie: IRENA SZEWCZYK WIŚNIOWY GAJ –  potrawa „WIŚNIÓWKA NA ŚLIWOWICY”

 

w II kategorii dania główne wyróżnienie EX EQUO:

· Marta Pajor - Gospodarstwo Rolne w Sechnej – za potrawę „PIEROGI Z NADZIENIEM ŚLIWKOWO – MIGDAŁOWYM W POLEWIE KARMELOWO – MIĘTOWEJ”

· Koło Gospodyń Wiejskich w Kamionce Małej – za potrawę „ZUPA Z FASOLI JAŚ ZE ŚLIWKAMI”

 

w III kategorii sery:

wyróżnienie: Koło Gospodyń Wiejskich w Łososinie Górnej – za „KLINEK WIEJSKI”

 

w IV kategorii miody:

wyróżnienie: Gminne Koło Pszczelarzy w Laskowej – za „MIÓD WIELOKWIATOWY Z GMINY LASKOWA”

 

GRAND PRIX przyznano dla:

Marii i Krzysztofa Uryga - Gospodarstwo Aagroturystyczne „URYGÓWKA” w Kamionce Małej – za potrawę „MIYSO Z KOPUSTOM OD UJKA ZO PARYJE”

 


Za rok już IX Festiwal Śliwki, Miodu i Sera, na który organizatorzy już serdecznie zapraszaj!

 

Źródło:powiat limanowski 

Tagi: ,