Odbyły się XXV Dni Tymbarku

 Paweł Ptaszek - Wójt Gminy Tymbark wraz z Prezesem Zarządu Tymbark MWS – Dariuszem Czechem, w sobotni wieczór powitali i oficjalnie otworzyli XXV Dni Tymbarku. W uroczystym spotkaniu udział wzięli także: Wiesław Janczyk Wiceminister Finansów, Jacek Krupa Marszałek Województwa Małopolskiego, Jan Puchała Starosta Limanowski, Irena Derdoń Wójt Gminy Stawigudy, przedstawiciel Gminy Gizałki, przedstawiciele Brachstedt (Niemcy), Whaley Bridge (Anglia) oraz Zofia Jeż – Przewodnicząca Rady Gminy Tymbark.

 

 

Już od godziny 16, w sobotnie popołudnie na boisku sportowym trwały zabawy dla dzieci, zorganizowane przez animatorów. Był tez pokaz teakwondo i walki wręcz, przygotowane przez LKS Teakwondo Tymbark.

Występem Joanny Leśniak wraz zespołem, rozpoczęły się oficjalne uroczystości tegorocznych Dni Tymbarku. Następnie po godzinie 20, oficjalne przemówienia zaproszonych gości uświetniły jubileusz.

Wszyscy bardzo ciepło wypowiadali się o Gminie Tymbark i tymbarskiej spółce – jubilatce. Zaproszeni goście, wyrażali wolę dalszej współpracy i życzyli szampańskiej zabawy. Wiele osób, szczególną uwagę zwróciło na wypowiedź przedstawiciela władz miasta Whaley Bridge (z którym Tymbark najdłużej współpracuje). Rozpoczął on od pokazania swojej kurtki zakupionej przez 23 laty w Zakopanem i jak się okazuje jest ona dalej użyteczna. Przeprosił, że nie było jego zamiarem przywiedzenie do Tymbarku angielskiej pogody i to takiej, która jest u nich już od 5 kolejnych weekendów, od Święta Whaley Bridge. Wypowiedź ta - bardzo ciepło została przyjęta przez publiczność.

Podczas wieczornych uroczystości odbyło się także losowanie loterii na rzecz Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych REMEDIUM. Po czym nastąpił kulminacyjny punkt programu, czyli występ zespołu Blue Cafe i pokaz sztucznych ogni. Po koncercie, wszyscy bawili się w rytmach disco.

W godzinach dopołudniowych w niedzielę, uroczystą mszą świętą rozpoczął się drugi dzień obchodów Dni Tymbarku. Następnie o godzinie 15, odbył się turniej sołectw oraz prezentacja dorobku kulinarnego KGW Gminy Tymbark.

W programie jubileuszowych obchodów, odbył się także Bieg o złotą paproć Prezesa Firmy Joniec pod patronatem Wójta Gminy Tymbark, w którym pomimo deszczu udział wzięło ponad stu uczestników!

O godzinie 17.00 nastąpiło podsumowanie gminnego konkurs „Piękno wokół nas”, który w tym roku zorganizowany został już po raz trzeci. Zwycięzcy otrzymali pamiątkowe dyplomy i książki oraz bony towarowe. Poniżej lista osób nagrodzonych:
 
W kategorii „Najładniejsza zagroda wiejska” – produkcja zwierzęca i roślinna przyznano:

I miejsce: Alicja i Wiesław Bokowy z Zawadki
II miejsce: Agata i Zbigniew Kordeczka  z Zawadki
III miejsce: Halina i Józef Kurczab z Zamieścia 
Wyróżnienia przyznano Państwu Elżbiecie i Janowi Rybka z Zamieścia
 
W kategorii „Najładniejsza zagroda wiejska” – produkcja  roślinna przyznano:
I miejsce: Elżbieta Puto, Genonefa Puto z Zamieścia
II miejsce:  Karolina i Stanisław Banach  z Zamieścia
III nie przyznano
Wyróżnienie przyznano: Państwu Krystynie i Kazimierzowi Kulpa z Zawadki.
 
W kategorii „Najładniejsza działka siedliskowa” przyznano:
I miejsceMaria i Józef Wolak z Zamieścia
II miejsce: Urszula i Andrzej Majkrzak z Tymbarku
III miejsceMaria i Andrzej Cygal z Tymbarku oraz Maria i Jan Wołowczyk z  Zawadki
Wyróżnienia przyznano: Państwu Iwonie i Stanisławowi Kordeczka z Zawadki.
 
Podczas niedzielnego popołudnia również nie zabrakło atrakcji dla dzieci. Wystąpiłzespół Kosmokwaki, urocze maskotki, które zaprosiły do wspólnej zabawy na scenie przybyłe dzieci. Tradycyjnie już jako jeden z punktów niedzielnego popołudnia wpisano występ Strażackiej Orkiestry Dętej Tymbarski Ton oraz laureatów Wiosennego Przeglądu Młodych Solistów.


Gwiazdą niedzielnego wieczoru był zespół Chrząszcze, prezentujący przeboje zespołu The Beatles i Czerwonych Gitar, a na zakończenie do wspólnej zabawy zaprosił zespół ISKRA.

Organizatorzy serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w organizację tegorocznych jubileuszowych Dni Tymbarku, tj.: Firma Tymbark MWS; Firma Gold Drop; Bogdan Drzyzga, MIĘDZYNARODOWY TRANSPORT DROGOWY; Kryspin Duda AGRO-BUD S.C.P.P.U.H.; GMINNA SPÓŁDZIELNIA S.CH. w Tymbarku; Firma FLORAD; Firma FAKRO; Renata Łazarczyk, Usługi Transportowe Przewóz Osób; BSR Kraków oddz. Jodłownik; OKRĘGOWA SPÓŁDZIELNIA MLECZARSKA w Limanowej; Firma „ESTETA”; Firma „JONIEC”; Firma „KARPOL”; Roman Pasyk, Firma Megasped; Firma MTM GALICJA; Firma Handlowa „ SOMEX”; Małopolska Organizacja Turystyczna; Firma "All KOMP"; Gama Ubezpieczenia, Anna Miśkowiec; Firma Mirex; Firma Uchacz, Rafał i Marek Uchacz; Bank Spółdzielczy w Limanowej; Władysław Zielonka; Maria i Czesław Kuc; Starostwo Powiatowe w Limanowej

 

Źródło :Powiat Limanowski

Tagi: ,