Przygotowania do Światowych Dni Młodzieży w Limanowej

 W Urzędzie Miejskim w Limanowej odbyło się spotkanie robocze, na którym zapadły konkretne decyzje organizacyjne w sprawie przygotowania miasta do Światowych Dni Młodzieży 2016.

 

 

 

Gospodarzem spotkania był burmistrz Władysław Bieda, a uczestniczyli w nim m.in. ks. Marcin Baran – okręgowy koordynator ŚDM, Alicja Majda – okręgowy logistyk ŚDM, Magdalena Rosiek - dekanalny koordynator d/s mediów, Jolanta Szyler - kierownik Wydziału Promocji Urzędu Miasta.

 

 

W trakcie spotkania przedstawiony został program ŚDM, z zaakcentowaniem tygodnia misyjnego, a więc planu przyjęcia gości w dekanacie limanowskiem i mieście Limanowa. Następnie dyskutowano o siłach i środkach niezbędnych do bezpiecznego przeprowadzenia Dnia Turystycznego 21 lipca br. oraz Dnia Pielgrzymkowego 22 lipca br. w Limanowej, w którym uczestniczyło będzie 2,5 tys. pielgrzymów z okręgu limanowskiego. Podjęto pierwsze decyzje organizacyjne. Miasto chcąc zaakcentować to ważne tegoroczne wydarzenie, przygotowuje z logotypami Światowych Dni Młodzieży flagę na maszt oraz tablice informacyjno-promocyjne w trzech wersjach językowych, które pojawią się na limanowskim rynku już od kwietnia. One stanowić będą o gotowości do zaproszenia pielgrzymów – uczestników ŚDM do Limanowej. Ponadto miasto dla pielgrzymów i uczestników ŚDM organizuje  21 lipca br. podczas Dnia Turystycznego koncert zespołu PLAY@PRAY w muszli koncertowej Parku Miejskiego. Światowe Dni Młodziezy zbiegają się z miejskimi imprezami plenerowymi, w związku z tym ustalono, iż tegoroczne Święto Miasta połączone z Limanowskim Jarmarkiem Galicyjskim odbędzie się właśnie w tygodniu misyjnym tj. 23 i 24 lipca br. Wszystko to celem szerszej promocji miasta, kultury, historii i tradycji regionu, wśród uczestników Światowych Dni Młodzieży.  Aby w pamięci gości zostawić trwały ślad wizyty w Limanowej, samorząd miejski dla 2,5 tys. pielgrzymów zakwaterowanych w okręgu limanowskim, przygotowuje PROMOCYJNE PAKIETY PIELGRZYMA - torebki, smycze, długopisy, mapy, ulotki itd. opatrzone logotypami ŚDM oraz miasta Limanowa.


PROGRAM TYGODNIA MISYJNEGO

♦ 20.07 środa – przyjazd na parafie zakwaterowanie. Powitanie w parafii i zakwaterowanie u rodzin.

♦ 21.07 czwartek – dzień turystyczny. Wraz z miejscową młodzieżą będzie okazja poznania bogactwa kultury i przyrody w ramach miejsc zamieszkania. W tym dniu pielgrzymi zakwaterowani w okręgu limanowskim przybędą do Limanowej. Poznawaniu miasta towarzyszyć będzie modlitwa oraz zabawa. Wieczorem specjalnie dla pielgrzymów odbędzie się koncert w Parku Miejskim Zespołu Play@Pray (https://www.facebook.com/play.and.pray).

♦ 22.07 piątek – dzień pielgrzymkowy. W ramach dekanatu, młodzież pielgrzymować będzie pieszo do Sanktuarium Limanowskiego. Na zakończenie pielgrzymki zostanie odprawiona Eucharystia, w czasie której zostanie dokonane zawierzenie młodzieży Bożemu Miłosierdziu, a następnie Mini festiwal młodych – prezentacja przybyłych grup i miejscowej młodzieży oraz Koncert Uwiebienia w Bazylice. 

♦ 23.07 sobota – Diecezjalny Dzień Wspólnoty pielgrzymi udają się do Starego Sącza, aby na błoniach przy Ołtarzu Papieskim przeżyć Diecezjalny Dzień Wspólnoty pod przewodnictwem Biskupa Diecezjalnego Andrzej Jeża.

 

♦ 24.07 niedziela – czas dla rodziny. Po uroczystej Eucharystii w parafii, jest przewidziany czas na spotkanie z gospodarzami oraz możliwośc uczestniczenia w Limanowskim Jarmarku Galicyjskim

 

♦ 25.07 poniedziałek – pożegnanie w parafiach i wyjazd do Krakowa w godzinach przedpołudniowych.

 

 źródłó: Miasto Limanowa