Bombka z tradycją

 W Szkole Podstawowej nr 1 w Lubomierzu odbyły się warsztaty BOMBKA Z TRADYCJĄ. Na zaproszenie nauczycielek: Katarzyny Wojtyczki i Dorota Wcisło odpowiedziało 16 mam: Elżbieta Dawiec, Józefa Palac, Justyna Kowalczyk, Zofia Wojtyczka, Maria Wawrzacz, Alicja Złydaszyk, Maria Pajdzik – Kolibabka, Elżbieta Zapała, Magdalena Obajtek, Lucyna Rucka, Anna Kaim, Anna Wąchała, Danuta Pajka, Katarzyna Zasadni, Irena Nachman i Bożena Potaczek.

 Wszystkie z wielkim zapałem i radością wykonywały bombki, twierdząc, że są bezcenne, gdyż w ich wykonanie włożyły swoje serca.  Podczas swojej pracy uczestniczki zastanawiały się, czy rozpoznają misternie wykonane przez siebie ozdoby świąteczne na choinkach podczas Powiatowego Przeglądu Kolędniczego, który odbędzie się w tej szkole. Propozycje bombek przedstawione przez prowadzące warsztaty przypadła do gustu wszystkim uczestnikom.

Dziękujemy mamom, które chętnie wzięły udział w warsztatach i z zaangażowaniem wykonały bardzo różnorodne, błyszczące i zachwycające bombki – wyrazy wdzięczności przekazują organizatorzy. Szczególne podziękowania kierujemy w stronę 4 uczennic z klasy VI (Marii Ruckiej, Izabeli Pajki, Gabrysi Kowalczyk, Aleksandry  Dawiec),  które z własnej inicjatywy zgłosiły się do pomocy podczas tego spotkania. Dziękujemy również dzieciom z młodszych klas (Krzysztofowi Zapale – kl 0a; Annie Wawrzacz kl. Ib, Bartłomiejowi Złydaszykowi kl. Ib), które wspierały swoje mamy w tworzeniu bombek.

Wspólnie spędzone popołudnie wpłynęło rozwijająco na poszerzanie więzi rodzinnych, gdzie współpraca rodzic – dziecko okazała się bardzo cenna.

 

Katarzyna Wojtyczka
Dorota Wcisło