„British Day” w ZPO w Kasince Małej

W Zespole Placówek Oświatowych odbył się Dzień Brytyjski zorganizowany przez nauczycieli języków obcych: Katarzynę Nawarę, Agnieszkę Wcisło i Marcina Szołdrowskiego. Wzięli w nim udział uczniowie klas I-III, klas IV-VI oraz gimnazjum.

W pierwszej części tego wyjątkowego dnia uczniowie klasy piątej w krótkim przedstawieniu zapoznali zebranych z geografią, kulturą i tradycjami Wielkiej Brytanii – relacjonują organizatorzy. Gościliśmy więc królową Elżbietę II,najpopularniejszego angielskiego detektywa Sherlocka Holmesa i jego nieodłącznego towarzysza doktora Watsona. Swoją obecnością zaszczycił nas także najpopularniejszy angielski pisarz - William Szekspir, któremu towarzyszyli bohaterowie najsłynniejszej tragedii o nieszczęśliwej miłości- Romeo i Julia. Wystąpił również zespół wszechczasów- The Beatles z piosenką „MrPostman”, pojawił się też przedstawiciel brytyjskiego footbolu, wykonujący sztuczki z piłką. W trakcie występu kelnerki serwowały brytyjskie śniadanie oraz częstowały herbatą, gdy Big Ben wybił godzinę piątą po południu. Pojawił się też potwór z Loch Ness. Na koniec zobaczyliśmy wyścig kucharzy z naleśnikami, który można obserwować na ulicach miast w ostatni wtorek przed Popielcem. Widzowie zostali ponadto zapoznani z informacjami o największych miastach Wielkiej Brytanii, nie ruszając się z miejsca zwiedzili m.in.: Londyn, Oxford, Cambrige, Liverpool. Szczególne zainteresowanie wzbudził „mieszkaniec Oxfordu” jeżdżący na rowerze z koszem pełnym kwiatów.

W drugiej części przedstawiciele poszczególnych klas (soliści, duety, zespoły wokalne) śpiewali piosenki w języku angielskim, a jury w składzie: Magdalena Obajtek, Izabela Obajtek oraz Elżbieta Strug oceniało poziom wykonywanych utworów.

Po obradach przyznano dyplomy i nagrody rzeczowe w trzech kategoriach wiekowych. Wyniki przedstawiły się następująco:

• w kategorii klasy I – III:
I miejsce zajął zespół z klasy Ia i Ib z piosenką „Stretchyour body”

II miejsce: Estera Dudzik i Adrianna Jakubiak z klasy II z piosenką „Monsters”

III miejsce: Gabriela Skolarus z klasy II z piosenką „One Little Indian”

• w kategorii IV – VI
I miejsce zdobyły siostry Otylia i Sylwia Płoskonka w piosence „Ten milion bicycles”

II miejsce uzyskała: Joanna Bolisęga z klasy VI w piosence „Countingstars”

III miejsce zdobył duet z klasy V: Zuzanna Jakubiak i Rafał Suder z utworem pod tym samym tytułem

• w kategorii I – III gimnazjum

I miejsce: Katarzyna Piwowarska z klasy II „a” w piosence „ Onlyhope”
II miejsce: Barbara Hyła z klasy III „a” w piosence „King”
III miejsce: Agata Jakubiak z klasy I „a” w piosence „I followrivers”.

Dyrektor Anna Piwowarska podziękowała wszystkim zaangażowanym za przygotowanie tej nietypowej lekcji języka angielskiego. Entuzjazm i zaciekawienie zgromadzonych potwierdziły, że nauka i zabawa mogą iść w parze.

W tym dniu uczniowie klas I-III otrzymali również dyplomy i nagrody książkowe za udział w konkursie „Easy English”, natomiast uczniowie klas IV-VI i gimnazjum za udział w konkursie gramatycznym z języka angielskiego. Dyrektor szkoły wręczyła również dyplomy i upominki uczniom gimnazjum biorącym udział w szkolnym Turnieju Wiedzy Pożarniczej: I miejsce – Barbara Górecka, II miejsce – Paulina Piwowarska, III miejsc Klaudia Michalak – uczennice klasy III „b”. Przekazano także upominki uczniom nagrodzonym na Festiwalu Talentów w Łostówce. Naszą szkołę reprezentowała Julita Szczypka z klasy IV, która zajęła II miejsce oraz Maciej Cieżak z klasy IV i Wiktoria Dudzik także z klasy IV.

                                                                                                                                               Małgorzata Łabuz