XV Powiatowy Przegląd Orkiestr Dętych w Laskowej

12 Orkiestr z terenu Powiatu Limanowskiego, 470 muzyków walczyło w niedzielne popołudnie 7 czerwca w Laskowej na scenie podczas XV Powiatowego Przeglądu Orkiestr Dętych.

 

Komisja Artystyczna w składzie dr Katarzyna Vernet/doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej  - instrumentalistyka/ dr Waldemar Groń /doktor sztuk muzycznych w dyscyplinie artystycznej – dyrygentura/ i Jan Rosiek /nauczyciel gry na instrumentach dętych w Państwowej Szkole Muzycznej II stopnia w Nowym Sączu/ po wysłuchaniu dwunastu Orkiestr Dętych  zgłoszonych do Przeglądu postanowiła przyznać następujące miejsca i nagrody:                                          

W grupie I, czyli Orkiestr Ochotniczych Straży Pożarnych  dwa równorzędne I miejsca oraz nagrody pieniężne w kwocie po 720 zł każda, przyznano: Orkiestrze Dętej OSP z Dobrej i Orkiestrze Dętej OSP z Mszany Dolnej. Dwa równorzędne II miejsca i nagrody pieniężne w kwocie po 600 zł. każda, przyznano: Orkiestrze Dętej przy OSP z Męciny i Orkiestrze Dętej „Echo Gór” z Kasinki Małej. Dwa równorzędne III miejsca i nagrody pieniężne w kwocie po 500 zł każda, przyznano: Gminnej Orkiestrze ze Słopnic i Strażackiej Orkiestrze Dętej „Tymbarski Ton” z Tymbarku.
W grupie II, czyli Orkiestr działających przy Parafiach- dwa równorzędne I miejsca
 i nagrody pieniężne w kwocie po 720 zł każda, przyznano: Parafialnej Orkiestrze Dętej z Laskowej iParafialnej Orkiestrze Dętej z Jaworznej.  II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 600 zł, przyznano Parafialnej Orkiestrze Dętej z Krosnej.

Natomiast w grupie III, czyli Orkiestr działających przy Ośrodkach Kultury i Stowarzyszeniach I miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 720 zł., przyznano Orkiestrze Dętej „Echo Podhala” z Limanowej.  II miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 600 zł., przyznano Orkiestrze Dętej „Echo Gminy Łukowica” z Łukowicy, a  III miejsce i nagrodę pieniężną w kwocie 500 zł., przyznano Stowarzyszeniu Orkiestry Dętej im. św. Floriana ze Szczawy.

Na XXXVIII  Festiwal  Orkiestr  Dętych  „ECHO TROMBITY”  w Nowym Sączu Komisja  postanowiła  zakwalifikować Orkiestrę Dętą OSP z Dobrej, Orkiestrę Dętą OSP z Mszany Dolnej, Parafialną Orkiestrę Dętą z Laskowej, Orkiestrę Dętą „Echo Podhala” z Limanowej oraz Parafialną Orkiestrę Dętą z Jaworznej.    


          Każda Orkiestra otrzymała pamiątkowe statuetki, dyplomy i nagrody pieniężne, ufundowane przez Powiat Limanowski, Gminę Laskowa  oraz Gminny Ośrodek Kultury, Sportu i Turystyki w Laskowej.

 

Nagrody wręczali Jan Puchała, starosta limanowski, Mieczysław Uryga, wicestarosta limanowski, Radni Powiatu Limanowskiego Jolanta Grzegorzek i Rafał Rusnak orazCzesław Stanisławczyk, Wójt Gminy Laskowa, wraz z Piotrem Stachem, Przewodniczącym Rady Gminy Laskowa.

 

 


Imprezę uświetnił koncert „Pawła Gołeckiego z zespołem”, 
całość zakończyła wieczorna zabawa taneczna z zespołem „Alibi”.

 

 Dodatkową atrakcją było „wesołe miasteczko”. 
Impreza realizowana przy sprzyjającej pogodzie cieszyła się dużym zainteresowaniem mieszkańców i turystów.


            Wszystkim Orkiestrom gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

źródło:Powiat Limanowski :