Tłumy na dziecięcym pikniku w Starej Wsi!

 

W niedzielę 31 maja na stadionie sportowym w Starej Wsi I odbył się piknik pn. „Wójt Gminy Limanowa Dzieciom.” Mnóstwo atrakcji, występy dziecięcych zespołów, smakołyki, atrakcyjne nagrody i upominki sprawiły, że niedzielne popołudnie w rodzinnej i pogodnej atmosferze spędziło blisko dwa tysiące mieszkańców gminy, a także gości z sąsiednich miejscowości! Pogoda okazała się łaskawa zarówno dla organizatorów, jak i dla wszystkich, którzy w tym dniu przybyli na piknik. Uśmiech i dobra zabawa wzięły górę nad kłębiącymi się chmurami.

Punktualnie o godz. 14:00 rodzinny piknik otworzył Wójt Gminy Limanowa Władysław Pazdan wraz z zaproszonymi gośćmi: księdzem prałatem Marianem Tyrką – proboszczem parafii w Starej Wsi,Urszulą Biernat – sołtysem  Starej Wisi I, Haliną Mąka – dyrektorem Zespołu Szkół nr 1 w Starej Wsi,Markiem Młynarczykiem oraz Józefem Mąka – radnymi gminy Limanowa.

Tuż po uroczystym otwarciu, złożeniu życzeń dla najmłodszych przez wójta i gości, nastąpiło uroczyste wręczenie nagród laureatom II Przeglądu Artystycznego Dla dzieci i Młodzieży „MaGa – Młodzi artyści Gminy atakują”, którymi okazali się:

W kategorii szkół podstawowych:

I miejsce – Szkoła Podstawowa nr 2 w Męcinie, nagroda: Statuetka „MaGa” oraz czek na kwotę 1000 zł.

II miejsce – Szkoła Podstawowa w Kaninie, nagroda: czek na kwotę 500 zł.

III miejsce – Szkoła Podstawowa nr 1 w Męcinie, nagroda: czek na kwotę 300 zł.

W kategorii gimnazjów:

I miejsce – Gimnazjum w ZS w Mordarce, nagroda: Statuetka „MaGa” oraz czek na kwotę 500 zł.

II miejsce – Gimnazjum w ZS w Starej Wsi II, nagroda: czek na kwotę 300 zł.

III miejsce – Gimnazjum w ZS nr 1 w Męcinie, nagroda: czek na kwotę 200 zł.

Wręczone zostały również Grand Prix poszczególnych konkursów: dla Magdaleny Mól z Gimnazjum nr 1 w Starej Wsi, która wywalczyła je w kategorii śpiew, zespołu Country Kids ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Męcinie - kategoria taniec, oraz Agnieszki Nowak za brawurową rolę babci w przedstawieniu w konkursie scenek teatralnych. Specjalną nagrodę - " MeGa MaGa " otrzymała wszechstronnie uzdolniona  Natalia Ziaja ze Szkoły Podstawowej w Kaninie za udział we wszystkich konkursach naszego przeglądu.

Podczas trwania pikniku swoje umiejętności wokalne, taneczne, a nawet teatralne, prezentowali uczniowie szkół z terenu naszej gminy. Emocjom wciąż nie było końca! Ogromną popularnością cieszyła się bezpłatna loteria z nagrodami rzeczowymi ufundowanymi przez Urząd Gminy LimanowaO godz. 17:00 otwarto kolorową urnę, a dwoje dzieci losowało szczęśliwców, którzy odebrali na scenie łącznie pięćdziesiąt nagród, a wśród nich: plecaki, piłki sportowe, gadżety gminy Limanowa, gry planszowe, deskorolkę, zestawy do gry w badmintona, czy też słuchawki, głośniki bluetooth oraz tablety! Loteria okazała się strzałem w dziesiątkę! Bezpłatne losy dla dzieciaków sprawiły, że kolejka ciągnęła się przez pół stadionu. Trzeba było „dorobić” losów, bo ilość chętnych przerosła oczekiwania organizatorów, w sumie wydano blisko 700 losów, a warto przypomnieć,że w zeszłym roku było ich niespełna 400.

Grupa animatorów prowadziła zabawy i konkursy dla najmłodszych, malowała twarze oraz rozdawała cukierki i balony. Dużym zainteresowaniem cieszyły się również kolorowe atrakcje: dmuchana chatka i zjeżdżalnia, czterostanowiskowe euro-bungee, strzelnica paintball, a także najbardziej oblegane przez najmłodszych – kule wodne, to wszystko oczywiście bezpłatnie!

Strażacy z OSP Stara Wieś urządzili dla zebranych pokaz wodny, a także udostępnili wóz bojowy, w którym najmłodsi mogli poczuć się jak prawdziwi druhowie. Dla wszystkich przygotowana była wata cukrowa, popcorn oraz lody ufundowane przez firmę „Koral” i soczki „Tymbark” - za co dziękujemy!

 

Źródło: Urząd Gminy Limanowa

zdjęcia: Walenty Rusin Radny Miasta Limanowa