Warsztaty medyczne

 2 grudnia 2014 r. grupa uczniów klasy licealnej Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących im. Jana Pawła II (3LC – w programie nauczania mają dodatkowe zajęcia z ratownictwa medycznego) wzięła udział w II warsztatach medycznych zorganizowanych przez Krakowską Wyższą Szkołę Promocji Zdrowia. 

W warsztatach : Echo-cardia czyli jak sprawnie wykonać automatyczną Defibrylację (AED)  i podstawowe zabiegi reanimacyjne (BLS) wzięli udział uczniowie Szkół Średnich i studenci uczelni województwa małopolskiego.

Uczestnicy sympozjum medycznego zapoznali się z nowymi standardami oraz zdobyli aktualną wiedzę i umiejętności z zakresu BLS i AED.

W Polsce każdego roku umiera kilka tysięcy osób tylko dlatego, że świadkowie zdarzenia nie potrafią udzielić pierwszej pomocy przed przybyciem pogotowia ratunkowego.

Warto zapoznać się z zasadami udzielania pierwszej pomocy i odważnie przystąpić do działania, gdy zajdzie taka potrzeba, bo od naszej reakcji może zależeć życie drugiego człowieka.

Uczniowie naszej Szkoły aktywie uczestniczyli w warsztatach, nabyli wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne w zakresie udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej i są przygotowani do samodzielnego udzielania pierwszej pomocy w najbardziej typowych sytuacjach z życia codziennego.

Źródło:  ZSTiO