Laureat konkursu „Europejski Dzień Języków 2014 r. w Naszej Szkole/ Przedszkolu”- Zespół Szkól w Starej Wsi II

Konkurs na najciekawszy przebieg obchodów Europejskiego Dzień Języków 2014 r. został ogłoszony przez Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli w Nowym Sączu.

W kategorii zespół szkół: Panie Wiesława Halat, Joanna Janik-Kita i Danuta Ranosz z Zespołu Szkół w Starej Wsi II (gm. Limanowa) , zdobyły I miejsce w konkursie objętym honorowym patronatem Małopolskiego Kuratora Oświaty. W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie klas V i VI wraz z nauczycielami języka angielskiego przygotowali przedstawienie o Smoku Wawelskim.

Na uroczystym apelu zorganizowanym w związku z obchodami Europejskiego Dnia Języków, swoje umiejętności wokalne zaprezentowali najmłodsi uczniowie klas 1-3 szkoły podstawowej oraz laureaci Konkursu Piosenki Angielskiej i Niemieckiej. Wszyscy nasi wokaliści otrzymali gorące brawa ze strony publiczności oraz nagrody ufundowane przez firmę WOLIMEX.

Dużą popularnością w czasie przerw cieszyła się zabawa w poszukiwanie zaginionej osoby. „Tropiciele” mieli możliwość zapoznania się z opisem poszukiwanej osoby w języku angielskim oraz niemieckim. Zwycięzcy mogli liczyć na atrakcyjne nagrody.

W ramach obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych 23 września odbył się Szkolny Konkurs Wiedzy o Krajach Niemieckojęzycznych oraz konkurs plakatów Angielskie i Niemieckie Przysłowia. Plakaty zdobiły korytarze szkoły. Podczas obchodów Europejskiego Dnia Języków Obcych uczniowie naszej szkoły w trakcie długich przerw mieli możliwość zagrać w niemieckie gry językowe. Trzy gry: „Sportarten”, „Goldener Stern” i „Terzett” zostały samodzielnie wymyślone i wykonane przez uczniów gimnazjum. Uczniowie gimnazjum wykonali podpisy w języku angielskim i niemieckim sal lekcyjnych oraz obiektów szkolnych. Cały budynek zdobiły „wizytówki” poszczególnych pomieszczeń oraz urządzeń będących na wyposażeniu szkoły.