Dzień Dziecka na Pływalni Limanowskiej 2014

1 czerwca - wszystkim kojarzy się jednoznacznie - Dzień Dziecka. Tego dnia dzieciaki czekają na prezenty, w wielu miejscach odbywają się zabawy i festyny przygotowane specjalnie dla najmłodszych. W tym roku również Powiat Limanowski zorganizował na pływalni szereg atrakcji dla najmłodszych mieszkańców naszego powiatu.

Od godziny 14-stej na parkingu przed limanowską pływalnią rozpoczęły się liczne pokazy, w tym samochodów strażackich z  Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Limanowej, karetki pogotowia ratunkowego ze Szpitala Powiatowego w Limanowej, pokaz samochodu policyjnego z Komendy Powiatowej Policji w Limanowej, a także pokazy samochodów ratowniczych z Auto Moto Klubu. 

Ogromną atrakcją dla dzieci okazały się przejazdy zaróno samochodem terenowym, jak i quadem udostępnionym przez Pana Mieczysława Jońca i Joniec Team.

Na dzieciaki czekały również dmuchana zjeżdżalnia, zabawy z klaunem malowanie twarzy, a także liczne konkursy z nagrodami.

Dzieci a także uczniowie szkół podstawowych mogli skorzystać w tym dniu z atrakcji wodnych na Pływalni Limanowskiej za symboliczna złotówkę.  

W ramach obchodów Dnia Dziecka odbyła się projekcja filmu „Zakochany Wilczek”, a także konkurs z nagrodami w ramach realizacji projektu” Promocja i organizacja aktywnego trybu życia, poprzez seanse filmowe w Powiecie Limanowskiem oraz zakup sprzętu”, współfinansowanego ze środków Europejskiego Funduszu Rolnego na rzecz Rozwoju Obszarów Wiejskich „Europa inwestująca w obszary wiejskie”. 

Na obchody Dnia Dziecka na Krytą Pływalnię przybyli - Członek Zarządu Powiatu Limanowskiego Mieczysław Uryga, Dyrektor Pływalni Limanowskiej Janusz Ruchała, Kierownik Wydziału Promocji Kultury i Turystyki Starostwa Powiatowego w Limanowej Justyna Tokarczyk wraz z pracownikami wydziału.

Źródło: www.powiat.limanowa.pl