Mistrzostwa świata, bóle i dobra zabawa, czyli Dzień Dziecka na sportowo

 

 

Na obiekcie ,,Moje Boisko - Orlik 2012" w Kasinie Wielkiej zorganizowano cykl imprez sportowo - rekreacyjnych z okazji Dnia Dziecka. W poniedziałek (01.06.2015) odbył się turniej MINI MISTRZOSTW ŚWIATA. W zawodach wzięły udział 3 drużyny. Każda drużyna reprezentowała wybrany przez siebie kraj, a każdy zawodnik utożsamiał się ze swoim ulubionym piłkarzem. Turniej rozegrano system „każdy z każdym”. Na koniec zawodów uczestnicy otrzymali pamiątkowe medale i upominki. Patronat Honorowy na turniejem sprawował Wójt Gminy Mszana Dolna Bolesław Żaba, który ufundował medale dla zawodników.

Wyniki: Brazylia - Japonia 1:0, Japonia - Polska 1:0, Polska - Brazylia 3:1

1. Brazylia (Śmieszek Kamil, Kaleta Kamil, Norbert Kaleta, Michał Nowak)

2. Japonia

3. Polska

 Król Strzelców - 4 bramki - Kamil Kaleta. 

We wtorek (02.06.2015) odbył się turniej w BULE. W zawodach wzięły udział dziewczynki oraz chłopcy ze szkoły podstawowej. Zmagania były bardzo emocjonujące i stały na wysokim poziomie. Wszyscy uczestnicy zawodów zostali nagrodzeni okolicznościowymi upominkami.

Wyniki:

 Turniej dziewczynek:

1. Aneta Łacna

2. Magdalena Kaleta

3. Milena Kaleta

 Turniej chłopców:

1. Kamil Kaleta

2. Artur Kaleta

3. Mikołaj Kaleta

 W środę (03.06.2015) wraz z Akademią Piłkarską BONITO zorganizowano piłkarski turniej towarzyski pt.: ,,Baw się dobrze na Orliku". W zawodach wzięły udział 4 drużyny: Mszana Dolna - chłopcy, Lubomierz, Kasina Wielka, Mszana Dolna - dziewczynki. Celem turnieju była integracja dzieci z lokalnych miejscowości oraz wzmocnienie ducha rywalizacji sportowej wśród wszystkich uczestników. Zawody obserwowali rodzice i mocno kibicowali swoim pociechom. Wygrała drużyna chłopców z Mszany Dolnej, drugie miejsce zajęła drużyna gospodarzy - z Kasiny Wielkiej, a na najniższym stopniu podium zameldowała się drużyna dziewczynek z Mszany Dolnej. Zaznaczyć należy, że dziewczęta prezentowały bardzo wysoki poziom i na równi rywalizowały z chłopcami. Zawody sędziowali: Artur Żaba - Animator Orlika w Kasinie Wielkiej i Adrian Cebula - Dyrektor AP Bonito. Każdy zawodnik na koniec zawodów otrzymał nagrodę ufundowaną przez Urząd Gminy Mszana Dolna oraz Akademię Piłkarską BONITO.

 

 

Artur Żaba

Animator Orlika