Kiedy śmieje się dziecko śmieje się cały świat!

Pod takim hasłem 29 listopada br. w Zespole Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej odbyło się kolejne spotkanie integracyjne dzieci niepełnosprawnych wraz z rodzinami z terenu Powiatu Limanowskiego, wychowanków Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej oraz uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum w Kasinie Wielkiej.

Uroczystość zaszczycili swoją obecnością: Jan Puchała – Starosta Limanowski, Bolesław Żaba - Wójt Gminy Mszana Dolna, Tadeusz Klimek – Zastępca Wójta Gminy Mszana Dolna, Danuta Gąsior - Dyrektor Specjalnego Ośrodka Szkolno - Wychowawczego w Dobrej, Adam Wrzecionek, Adam Fabia i Gabriel Rapta - Radni wsi Kasina Wielka.
Uroczystość rozpoczęto wspólną modlitwą podczas Mszy Świętej, którą odprawił ks. Wiesław Maciaszek - proboszcz parafii Kasina Wielka. Oprawę liturgiczną Eucharystii przygotowała Schola „Soli Deo”. 

Wszystkich zebranych gości powitała Dyrektor Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej - Janina Ziemianin. Dla wszystkich uczestników goście z SOSW w Dobrej zaprezentowali spektakl pt. „Calineczka”. Aktorzy zauroczyli widownię swoją grą oraz barwnymi strojami. Wysoki poziom prezentacji sztuki świadczy o wielkim zaangażowaniu i współpracy wszystkich pracowników tej placówki. Uczniowie ZPO Kasina Wielka wystąpili w przedstawieniu pt.: „Kot w butach”, które udało się przygotować wspólnie z opiekunem i rodzicami. W przerwie pomiędzy spektaklami zaprezentowały się cheerleaderki z kasińskiego gimnazjum. Wszystkie te starania zostały uwieńczone radością odmalowaną na twarzach uczestników spotkania. W podziękowaniu za miłość rodzicielską i codzienny ich trud dzieci zadedykowały swoim rodzicom pełne uczuć piosenki. W trakcie uroczystości wszystkim dzieciom wręczono upominki przygotowane dzięki ofiarności sponsorów.
Nie zabrakło także pysznego obiadu i słodkich łakoci, które z wielkim zaangażowaniem przygotowali rodzice uczniów z Zespołu Placówek Oświatowych w Kasinie Wielkiej. Spotkanie zakończyła wspólna zabawa i tańce, do których przygrywał po raz pierwszy szkolny zespół muzyczny. Zabawę przeplatano licznymi wróżbami andrzejkowymi.

 Uroczystość miała na celu integrację dzieci, jak również wymianę doświadczeń między ich opiekunami – informują organizatorzy.  Tegoroczny bal udowodnił po raz kolejny, jak ważną rolę odgrywają takie spotkania dla rodzin dzieci z problemami niepełnosprawności. Wspólnie spędzony czas upłynął w bardzo radosnej i serdecznej atmosferze. Mamy nadzieję, że udało nam się wywołać uśmiech na twarzach dzieci i że spotkamy się znów za rok!  Realizowaliśmy tę uroczystość w myśl nauczania Jana Pawła II: „Człowiek jest tyle wart, ile może dać drugiemu człowiekowi".

To święto to pomysł kilku osób, ale z pewnością nie mógłby być zrealizowany, gdyby nie zrozumienie i ofiarność ludzi, dla których uśmiech dziecka jest największą nagrodą. Nie zabrakło przy jego organizacji wielu ludzi dobrego serca. Dziękujemy, więc serdecznie wszystkim tym, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do organizacji tej wyjątkowej uroczystości. Sponsorami tegorocznego spotkania byli:

Jan Puchała- Starosta Limanowski
Bolesław Żaba –Wójt Gminy Mszana Dolna
Zakłady Przetwórstwa Owocowo – Warzywnego „Tymbark”
Firma „Bahlsen Sweet” z Jawornika
Sylwester, Władysław Cichórz - Zakłady mięsne w Dobrej
Ks. Wiesław Maciaszek - proboszcz parafii Kasina Wielka

P.P.H.U. Rafał UCHACZ - Podłopień

Irena Hebda
Kółko Rolnicze w Kasinie Wielkiej - Adam Fabia
Katarzyna i Bolesław Jania – właściciele cukierni z Kasiny Wielkiej
Anna i Józef Wydra – właściciele Sklepu wielobranżowego z Kasiny Wielkiej
Zofia Dziętło - Zakład Ubezpieczeń „UNIQA” w Mszanie Dolnej
Foto Majka z Mszany Dolnej

Marek Florczak Właściciel Zakładu Produkcji Mięsno-Wędliniarskiej z Podobina

Renata i Grzegorz Kaletka – właściciele Sklepu wielobranżowego z Kasiny Wielkiej

Grażyna i Maciej Dulęba

Stefania i Andrzej Pleń

Agnieszka Kołodziejczyk, Marek Sala, Piotr  Kloryga – firma „LAJKONIK”

Andrzej i Marek Skolarus - Zakłady mięsne

Teresa i Stanisław Cichańscy – Zakłady mięsne

Beata i Gabriel  Rapta

Maria i Adam Wrzecionek

Sklep Spożywczo-Przemysłowy - Karolina Kaleta

PZU –ODDZIAŁ Limanowa – p. Gąsiorek

Barbara Kucharczyk – księgarnia ,,HOBIT” Mszana Dolna

Stanisław Skowronek -  Kasina Wielka

Firma Handlowa ,,Elektret”- Mszana Dolna

Paweł Dudek Firma bart - Mszana Dolna

Michał Wyroba

Józef Nowak

WAWEL Przedsiębiorstwo produkcyjne - Wojciech Winkel

Beata Chalcarz

Katarzyna Kołodziej

Firma Usługowo – Handlowo – Transportowa – „KOP – TRANS” - Józef Michór

Fitness Club –FitUp w Dobrej - Michał Czyszczoń

Piotr Łapuszek - autoryzowany dystrybutor książek

Rodzice uczniów ZPO Kasina Wielka

Pragniemy gorąco podziękować sponsorom za pomoc rzeczową i finansową.

Koordynatorzy:  Ewa Ślaga
Helena Wrzecionek 
Anna Cygal Masulik