Sukces zawodników KS „Talar-Team" Szczawa

W sobotę 27 kwietnia 2013 r. w Rzeszowie odbyły się Akademickie Mistrzostwa Województwa Podkarpackiego w Tenisie Stołowym.

Rewelacyjnie spisali się w nich zawodnicy KS „Talar-Team” Szczawa, reprezentujący AZS PWSZ KROSNO - Konrad Talar i Mariusz Kurnyta. Indywidualnie Konrad zajął 3 miejsce, a Mariusz 8 miejsce, co w klasyfikacji drużynowej dało im 2 miejsce, ustępując tylko Politechnice Rzeszowskiej. Konrad Talar przegrał w turnieju tylko jeden mecz w półfinale z Tomaszem Lewandowskim (grającym trenerem ekstraklasowej drużyny KU AZS Politechnika Rzeszowska). Wcześniej w 1/8 pokonał Krzysztofa Borowiaka, grającego w II ligowym Nurcie Przemyśl, następnie w ćwierćfinale pokonał Sławomira Niemca (grającego w GKTS Strzelec Frysztak - reprezentującego AZS Politechnikę Rzeszowską - sprawiając największa sensację, gdyż przed zawodami w ciemno obstawiono pierwszą czwórkę mistrzostw w postaci zawodników AZS Politechnika Rzeszowska (w większości grających na co dzień w ekstraklasie). W drodze do strefy medalowej, grając jako przegrany pokonał znowu Krzysztofa Borowiaka i zdobył brązowy medal. Natomiast Mariusz Kurnyta przegrał w ćwierćfinale z późniejszym zwycięzcą Michałem Dąbrowskim z AZS Politechnika Rzeszowska, a następnie z Krzysztofem Borowiakiem. Klasyfikacja indywidualna mężczyzn: 1 miejsce - Michał Dąbrowski (KU Politechnika Rzeszowska - ekstraklasa). 2 m - Tomasz Lewandowski (KU Politechnika Rzeszowska - ekstraklasa). 3 m - Konrad Talar (AZS PWSZ Krosno - KS „Talar-Team” Szczawa, III liga małopolska) i Sławomir Niemiec (KU Politechnika Rzeszowska). 5 m - Krzysztof Borowiak (PWSTE Jarosław - Nurt Przemyśl, II liga małopolsko-podkarpacka). 6 m - Piotr Chmiel (KU Politechnika Rzeszowska - GMKS Strzelec Frysztak, I liga). Drużynowo mężczyźni: 1 miejsce -  Politechnika Rzeszowska (Michał Dąbrowski, Tomasz Lewandowski, Sławomir Niemiec, Piotr Chmiel). 2 m - PWSZ Krosno (Talar Konrad, Sebastian Pękoś, Mariusz Kurnyta, Miguel Casas Flores). 3 m - PWST-E Jarosław (Krzysztof Borowiak, Artur Flis, Adrian Turek, Paweł Zając) 4 m - ZKN Tarnobrzeg. 5 m -  PWSW Przemyśl i WSIiZ Rzeszów. Pełne wyniki na stronie http://www.azs.rzeszow.pl Źródło: www.kamienica.iap.pl