Pierwsze miejsce w województwie dla gimnazjalistów ze Słopnic

W dniu 5 kwietnia br. w hali sportowej Gimnazjum i Zespołu Placówek Oświatowych w Słopnicach rozegrano Finał Małopolskiej Gimnazjady Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym. W czasie rozgrywek najlepszymi tenisistami okazali się uczniowie naszego Gimnazjum, którzy wspaniale  zaprezentowali swoje umiejętności i zdobyli pierwsze miejsce.
W zawodach wzięło udział 10 drużyn dziewcząt oraz 9 drużyn chłopców wśród nich Gimnazjum ze Słopnic w składzie: Łukasz Matusiak, Adrian Kaim i Szymon Kaim, pod opieką Pani Lidii Pach. Mecze zostały rozegrane na bardzo wysokim poziomie, zawodnicy wspaniale zaprezentowali  swoje umiejętności i wypracowane techniki. Wśród wszystkich uczestników uczniowie naszego Gimnazjum okazali się najlepszymi tenisistami. W finałowych rozgrywkach pokonali wszystkich swoich przeciwników i zdobyli dla Słopnic pierwsze miejsce w województwie. Organizatorem zawodów był: Małopolski Szkolny Związek Sportowy w Krakowie, Zespół Placówek Oświatowych w Limanowej - Międzyszkolny Ośrodek Sportowy Powiatu Limanowskiego, Powiatowy Szkolny Związek Sportowy Limanowa i Gimnazjum w  Słopnicach. Wójt Gminy Słopnice i Gimnazjum w Słopnicach, ufundowali gorący posiłek dla wszystkich uczestników turnieju. Wyniki klasyfikacji końcowej -  kategoria chłopców: 1. Gimnazjum Słopnice 2. Gimnazjum Olesno 3. Gimnazjum Żabno 4. Gimnazjum 4 Limanowa 5. Gimnazjum 3 Wadowice 6. Gimnazjum Skała 7. Gimnazjum Łopuszna 8. Gimnazjum Rzezawa 9. Gimnazjum 2 Trzebinia Wyniki klasyfikacji końcowej – kategoria dziewcząt 1. Gimnazjum Niegowić 2. Gimnazjum 2 Tarnów 3. Gimnazjum 2 Brzesko 4. ZSP Frydrychowice 5. Gimnazjum Jurków 6. Gimnazjum 5 w Gródku n. Dunajcem 7-8. Gimnazjum Koźmice Wielkie 7-8. Gimnazjum Lachowice 9. Gimnazjum 16 Kraków 10. Gimnazjum 4 Wolbrom Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!