Najtrudniejszy w Polsce Półmaraton w tą sobotę!

"II Półmaraton Forrest" (21 km). Wszystko w tym samym miejscu: Biuro Zawodów, Start, Meta i Zakończenie: przy Dolna Stacja Narciarska "Limanowa-Ski". Start o godz. 10:30.

 Zapraszamy do udziału lub do kibicowania!!!

Półmaraton Forrest to bieg górski na  dystansie 21 km. Trasa przebiega przez malownicze tereny Pasma  Łososińskiego w Beskidzie Wyspowym. Impreza ma charakter otwarty, mogą w  niej wziąć udział zarówno zawodowi biegacze, jak też amatorzy. Swoją  obecność zapowiedziało wielu znanych w Polsce i na świecie biegaczy  górskich - medalistów Mistrzostw Polski, Europy i Świata. W trakcie imprezy przewidziano także koncert zespołu: "Highlanders" i występ tancerzy z "Akademii Lotu". Konkurencje: bieg górski (można iść, z kijkami też) i rower górski MTB.  Limit chętnych przekroczony Na bieg jak zwykle zjadą najlepsi piechurzy w Polsce, a także wytrwali  długodystansowcy. Co ciekawe, na bieg zgłosili się również zupełni  amatorzy, albowiem limit czasu wystarcza, aby każdy sprawny człowiek go  ukończył. Pierwsze 150 osób, które zapisało się i opłaciło startowe  otrzyma od Organizatora w pakiecie startowym m.in. pamiątkową koszulkę  firmy "Rogelli". Oczywiście limit ten został już przekroczony. Międzynarodowy bieg Na bieg zapisali się biegacze i biegaczki również zza granicy. Kilkoro z  nich planuje przy okazji Półmaratonu zostać na dłużej i zwiedzić  okolice, np. goście z Anglii, którzy zarezerwowali jeden z domków pod  Łysą Górą. "Forrest" w Stolicy Beskidu Wyspowego - zamiast Stadionu Narodowego w Stolicy Polski Wielu maratończyków musiało wybierać: jechać na Maraton Warszawski z  metą na Stadionie Narodowym, czy jechać do Limanowej przetestować nową  trasę Półmaratonu Forrest w rejonach Pasma Łososińskiego - w Stolicy  Beskidu Wyspowego, jego z najpiekniejszych części - który już teraz  został nazwany przez osoby ją testujące i Budowniczego trasy  (właściciela portalu Beskid Wyspowy.com) jako "masakra". Suma różnic wzniesień to... ponad: 2000 metrów zbiegów i tyle samo podbiegów! TRASA: Trasa anglosaska o podłożu zróżnicowanym, przebiega po szlakach  turystycznych, prowadzi drogami leśnymi i polnymi, miejscami odcinki  kamieniste, a w małej ilości asfaltowe. Start i Meta umiejscowione są na Stacji Narciarskiej „Limanowa-Ski”.
PROGRAM: godz. 8:00 – 10:00 – zapisy i weryfikacja zawodników godz. 8:00 – 15:00 – depozyt godz. 10:30 – Start Rowerów godz. 10:35 – Start Biegu - w międzyczasie koncerty i występy, m.in.: "Highlanders" i "Akademia Lotu". godz. 14:35 – Koniec zawodów (limit 4 h) godz. 15:00 – Ogłoszenie wstępnych wyników, zwycięzców godz. 15:30 – Dekoracja zwycięzców w klasyfikacji generalnej i w poszczególnych kategoriach
OPIS TRASY: Początek trasy znajduje się na Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski. Stamtąd  w lewo drogą asfaltową na przełęcz pod Sałaszem (koniec asfaltu), a  następnie w kierunku zachodnim na góry Sarczyn oraz Groń. Tuż za  szczytem Gronia należy odbić ze szlaku turystycznego w prawo w kierunku  osiedla Stasiakówka. Tutaj trasa przebiega najpierw pomiędzy domami, a  później przez malowniczy bukowy las i dociera z powrotem do przełęczy  pod Sałaszem. Z przełęczy należy kierować się na wschód. Kilkaset metrów przed  cmentarzem na górze Korab trasa odbija w prawo do miejscowości Jaworzna.  Po krótkim zjeździe kilkukilometrowy podjazd najpierw do osiedli  Cuprówka i Oślak, a następnie na Sałasz (razem ok +300 m.). Z Sałasza  trasa wiedzie grzbietem i jest oznakowana niebieskim szlakiem pieszym aż  do Stacji Narciarskiej Limanowa-Ski. Tutaj znajduje się najstromsze podejście na całej trasie, wiodące na  górną stację wyciągu. Przy dobrej widoczności można stąd podziwiać  niesamowite widoki na Tatry, Beskid Sądecki i Wyspowy. Po stromym  podejściu czeka na nas nie mniej strome zejście (zjazd) fragmentem trasy  downhillowej (uwaga na luźne i śliskie kamienie), w kierunku Nowego  Krzyża (Milenijnego) na Miejskiej Górze. Z krzyża trasa wiedzie ścieżką w  dół do ul. Słonecznej, a następnie odbija w prawo w kierunku Stacji  Limanowa-Ski. Na całym przebiegu trasy znajduje się ok. 1 km asfaltu, reszta to  szerokie leśne drogi, w kilku miejscach wąskie i kamieniste ścieżki.  Dość wysoki stopień trudności (duże różnice wysokości, kilka stromych  zjazdów i podjazdów, w kilku miejscach kamienie i śliska nawierzchnia)  zadowoli zarówno średnio-zaawansowanych miłośników MTB, biegaczy, jak i  piechurów.
ORGANIZATOR: Klub Sportowy „Limanowa Forrest” WSPÓŁORGANIZATORZY: Urząd Miasta Limanowa Urząd Gminy Limanowa Starostwo Powiatowe w Limanowej MOS PL Limanowa Stacja Narciarska „Limanowa-Ski” w Limanowej WSPARCIE: GOPR Limanowa Nadleśnictwo Limanowa OSP Limanowa LDK Limanowa Jednostka Strzelecka Nr 2007 ZS "Strzelec" OSW w Tymbarku Ekonomik - Zespół Szkół Ogólnokształcących i Zawodowych w Limanowej Highlanders - Zespół Muzyczny Akademia Lotu - Zespół Taneczny SPONSORZY: Tik-Tak - Zegarmistrz i Jubiler (zegarki dla rowerzystów), Orys - Twój świat sportu i zwierząt, Jackówka - firma gastronomiczna (pyszny kapuśniak po biegu), Partner - okna i drzwi, Decomaster - pamiątkowe medale, statuetki i rzeźby, Plastuś - firma papiernicza, Limatur - biuro turystyczne (ubezpieczenie imprezy), Gold Drop - chemia gospodarcza, Intellect.PL - strony www (projektowanie strony klubu), Polar - inteligentny trening, Tervel - bielizna termoaktywna, Velo-Sport - internetowy sklep rowerowy i biegowy, Delikatesy "Centrum" w Łososinie Dolnej, Rogelli - odzież sportowa (koszulki na bieg), Spaio - odzież sportowa, Fitness Club Zamieście - siłownia, Expansive - producent skarpet, Tymbark - napoje, Folwark Stara Winiarnia, Mika - Centrum Zaopatrzenia Przemysłu (taśmy bezpieczeństwa na bieg). źródło: Limanowa Forrest/ Mateusz Wroński http://www.forrest-limanowa.pl