Uratuj najmniejszego

Co roku pod koniec marca (25) wielu ludzi podejmuje decyzję o przystąpieniu do tzw. duchowej adopcji dziecka poczętego. Jest to akcja mająca na celu ochronę kolejnego dziecka przed zbrodnią aborcji. Dana osoba modli się przez dziewięć miesięcy (25 III – 25 XII) za adoptowane – zagrożone aborcją dziecko (jeden dziesiątek różańca w ciągu dnia plus modlitwa przypisana adopcji). Co jest ważne, to fakt, że duchowa adopcja cieszy się coraz większą popularnością – także wśród młodzieży. Znam nawet przypadki, że chłopak z dziewczyną, narzeczona z narzeczonym wspólnie adoptują sobie jedno dziecko i wspólnie się za nie modlą.

Adopcja dziecka poczętego jest najlepszym sposobem walki z aborcją. Ona wyprasza łaski dziecku i matce (rodzicom). Może i Twoje szlachetne serce przyłączy się w tym roku do tego pięknego dzieła?... Warto zerknąć na stronę  www.uratujswietego.pl  gdzie znani ludzie z wielkim zaangażowaniem pokazują jak i dlaczego podejmować duchową adopcję. Swoją chęć walki o życie nienarodzonego można zgłosić w każdej parafii, gdzie są prowadzone specjalne zapisy „rodziców” adoptujących dzieci.

„Walczcie, aby każdemu człowiekowi przyznano prawo do urodzenia się….Nie zniechęcajcie się trudnościami, sprzeciwami, czy niepowodzeniami, jakie można spotkać na tej drodze. Chodzi o człowieka i nie można w tej sytuacji zamykać się w biernej rezygnacji”…(bł. Jan Paweł II)

Autor: Ks. Robert